Start

Aktualności serwisu www.przedborz.com.pl
DRODZY MIESZKAŃCY PRZEDBORZA I NIE TYLKO (Wojciech Mordak)
31.07.2015.
Dawno już nie pisałem o tym co się dzieje w naszym mieście ostatnio jakieś pięć lat temu, ale to co wyprawia nasz włodarz (Burmistrz) woła o pomstę do nieba. W dniu dzisiejszym (31 lipca) nasz Włodarz zaprosił do Urzędu Miejskiego Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedborzu po to, aby przekazać nam dokument rozwiązujący umowę użyczenia pomieszczeń strażnicy przy ulicy Mostowej 22 (obowiązującą do dnia 31 grudnia 2015 roku), gdyż jak stwierdził Gmina otrzymała wsparcie finansowe na utworzenie pomieszczeń dla KLUBU SENIORA, które zostałyby umieszczone w budynku będącym Strażnicą naszych strażaków.
Czytaj całość
 
Piknik nad zalewem
31.07.2015.
W niedzielę 26 lipca nad zalewem w Przedborzu zorganizowano piknik sportowo-rekreacyjny. Mimo że pogoda nie dopisała, uczestników nie brakowało i niemal na wszystkie atrakcje znaleźli się amatorzy.
Czytaj całość
 
Zaproszenie na XXIV Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej
30.07.2015.
W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na XXIV Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej – w 105 rocznicę śmierci Poetki, który odbędzie się w dniu 16 sierpnia 2015 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.00 (scena plenerowa na Rynku).
Czytaj całość
 
Wykopali kości, złota nie znaleźli
24.07.2015.
W połowie czerwca rozpoczęto budowę ogrodzenia wokół terenu dawnego cmentarza żydowskiego w Przedborzu. Prace jednak wstrzymano po tym, jak natrafiono na ludzkie kości. Sprawę bada radomszczańska prokuratura.
Czytaj całość
 
Poszukujemy osób do współpracy
23.07.2015.
Poszukujemy chętnych, którzy od stycznia przyszłego roku będą współtworzyć serwis Przedbórz.com.pl poprzez zamieszczanie relacji z bieżących wydarzeń i ogłoszeń. Zapewniamy pomoc techniczną oraz merytoryczną. Zainteresowanych prosimy o wiadomość przez zakładkę 'Kontakt' u góry strony.
 
Dzieci z Przedborza trenują w Dojo
13.07.2015.
Od 1 lipca w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo - Stara Wieś prowadzone są zajęcia z karate dla dzieci z gminy Przedbórz. W tym roku zajęcia cieszą się rekordowym zainteresowaniem, bierze w nich udział blisko 40 dzieci. Nadal można się zapisywać, w tym celu należy zgłosić się do recepcji centrum Dojo. Zajęcia prowadzone będą do 31 sierpnia.
Czytaj całość
 
Karatecy nad zalewem
10.07.2015.
1 lipca ruszył sezon letni nad zalewem, otwarto kąpielisko, zjeżdżalnię oraz pozostałe atrakcje. W tym dniu ponad 80-osobowa grupa karateków z Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego, przebywająca na obozie letnim w Centrum "Dojo - Stara Wieś", odwiedziła zalew.
Czytaj całość
 
Łukasz Trepczyński zagra w Żelazowej Woli
10.07.2015.
Na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w dniu 9 sierpnia 2015 roku o godzinie 12:00 Łukasz Trepczyński kolejny raz zagra recital chopinowski w Dworku Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
 
Zajęcia dla dzieci w Dojo
10.07.2015.
Polski Związek Karate Tradycyjnego zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatych zajęciach sportowych z zakresu wschodnich sztuk walki. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" w okresie wakacyjnym, tj. 2.07-29.08.2015 r. i adresowane są do dzieci z gminy Przedbórz.
Czytaj całość
 
Harmonogram zawodów wędkarskich w 2015 roku
08.04.2015.
Czytaj całość
 

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański