Start
 

Aktualności serwisu www.przedborz.com.pl
Festiwal patriotyczny
09.11.2015.
Blisko 200 osób z województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, wystąpiło w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie, który zorganizował Miejski Dom Kultury w Przedborzu w niedzielę 8 listopada, w przededniu święta odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czytaj całość
 
Pół wieku szkoły
09.11.2015.
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu właśnie skończyła 50 lat! Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w piątek 6 listopada, a poprzedziła je msza święta, odprawiona w miejscowym kościele parafialnym.
Czytaj całość
 
Energia odnawialna
03.11.2015.
W ostatnich latach coraz popularniejsze w Polsce stają się odnawialne źródła energii, na które można pozyskać niemałe dotacje. Z tej możliwości skorzystała ostatnio gmina Przedbórz, gdzie ponad 50 domów jednorodzinnych oraz dwa budynki użyteczności publicznej wyposażone zostały w instalacje wykorzystujące energię słoneczną.
Czytaj całość
 
Podsumowano kwestę. Padł kolejny rekord!
02.11.2015.
Po raz siódmy Towarzystwo Miłośników Przedborza zorganizowało zbiórkę pieniędzy na renowację starych nagrobków, znajdujących się na przedborskim cmentarzu. Przez dwa dni blisko 40 wolonatriuszy, a wśród nich członkowie TMP, strażacy z OSP w Przedborzu, a także  osoby, które się zgłosiły, kwestowało przed bramami cmentarza.
Czytaj całość
 
Czy lubisz kawę?
27.10.2015.
Czy lubisz kawę? Czy uważasz, że w Przedborzu brakuje kawiarenki z prawdziwego zdarzenia? Ile powinna kosztować dobra kawa? Na te i inne pytania można odpowiedzieć wypełniając anonimową ankietę, która ma na celu zbadanie rynku. Ankieta znajduje się TUTAJ. Zachęcamy do wypełnienia.
 
Jak głosowano w Przedborzu [Aktualizacja: 27.10.2015]
26.10.2015.
W minioną niedzielę 25 października wybieraliśmy naszych przedstawicieli do parlamentu. W skali kraju, największe poparcie zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, drugą liczbę głosów uzyskała Platforma Obywatelska RP, trzecią Kukiz'15. A jak głosowaliśmy w Przedborzu? Przedstawiamy nieoficjalne wyniki wyborów, w oparciu o protokoły pięciu obwodowych komisji wyborczych (wyniki nie obejmują dwóch obwodów zamkniętych). Frekwencja w Przedborzu wyniosła 43,04%.
Czytaj całość
 
Zmiany godzin pracy Urzędu Miejskiego
21.10.2015.
Od 2 listopada nastąpią niewielkie zmiany w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Przedborzu. W czwartki UM będzie pracował dłużej, tj. do godz. 17:00, natomiast w piątki krócej, do godz. 14:00. W pozostałe dni, godziny pracy się nie zmienią.
Czytaj całość
 
Poszukujemy osób do współpracy
23.07.2015.
Poszukujemy chętnych, którzy od stycznia przyszłego roku będą współtworzyć serwis Przedbórz.com.pl poprzez zamieszczanie relacji z bieżących wydarzeń i ogłoszeń. Zapewniamy pomoc techniczną oraz merytoryczną. Zainteresowanych prosimy o wiadomość przez zakładkę 'Kontakt' u góry strony.
 

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański