Start arrow Wydarzenia arrow Aktualno艣ci 2014 arrow 25 Mi臋dzynarodowy Wy艣cig Kolarski Solidarno艣ci i Olimpijczyk贸w startowa艂 z Przedborza
 

25 Mi臋dzynarodowy Wy艣cig Kolarski Solidarno艣ci i Olimpijczyk贸w startowa艂 z Przedborza PDF Drukuj Email
04.07.2014.
Przedb贸rz znalaz艂 si臋 na trasie 25 Mi臋dzynarodowego Wy艣cigu Kolarskiego Solidarno艣ci i Olimpijczyk贸w. Kolarze wystartowali z naszego miasta 3 lipca w trzeci etap wy艣cigu.

Trasa tegorocznego wy艣cigu prowadzi z 艁odzi do Jaros艂awia, ma 5 etap贸w, liczy 734,7 km. d艂ugo艣ci i prowadzi przez pi臋膰 wojew贸dztw: 艂贸dzkie, 艣l膮skie, 艣wi臋tokrzyskie, ma艂opolskie i podkarpackie.

W czwartek 3 lipca peleton 104 kolarzy z ca艂ego 艣wiata wystartowa艂o z przedborskiego Rynku o godz. 14.25, pojecha艂 ul. Trytw膮, Le艣n膮 i Koryci艅sk膮 w stron臋 Korytna i Kalinek. 75-kilometrowa trasa bieg艂a wok贸艂 naszego miasta przez Gorzkowiczki, gdzie kolarze walczyli o bonifikaty na pierwszym lotnym finiszu, a nast臋pnie przez Mierzyn, gdzie czeka艂a na nich premia specjalna, R臋czno i ok. godz. 16:00 przejechali przez Przedb贸rz - premia specjalna i skierowali si臋 w stron臋 Kielc, gdzie by艂a meta 3 etapu, kt贸ry liczy艂 162 km.

  

mapa

  

W latach ubieg艂ych Przedb贸rz tak偶e znajdowa艂 si臋 na trasie wy艣cigu, ale by艂y tu jedynie lotne premie.

W rozpocz臋ciu trzeciego etapu w Przedborzu uczestniczyli dwaj olimpijczycy: Marek Le艣niewski, srebrny medalista kolarstwa w wy艣cigu dru偶ynowym na 100 km podczas olimpiady w Seulu w 1988 roku i Wies艂aw Rudkowski, srebrny medalista w boksie w wadze lekko艣redniej na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku.

Przy okazji wy艣cigu rozegrano Mini Wy艣cig Kolarski dla m艂odszych kolarzy. Dzieci startowa艂y w trzech kategoriach: „A-Chochliki” - do 5 lat (tu nie by艂o ch臋tnych), „B-Krasnale” - 6-8 lat, „C-Skrzaty” - 9-10 lat, „D-Elfy” - 11-12 lat.

  

Wyniki Mini Wy艣cigu:

  

Kategoria Krasnale:

  

ch艂opcy:

1 miejsce - PAWELAK KRZYSZTOF
2 miejsce - DZIUBA MATEUSZ
3 miejsce - KAJTEK MICHA艁

dziewcz臋ta:

1 miejsce - SKRZY艅SKA WERONIKA
2 miejsce - R贸呕A艅SKA ANTOSIA
3 miejsce - TRADOS JULIA

  

Kategoria Skrzaty:

  

ch艂opcy:

1 miejsce - KAJTEK KRZYSZTOF
2 miejsce - PAWELAK FRANCISZEK
3 miejsce - TRAJDOS ADAM

  

Kategoria elfy:

  

ch艂opcy:

1 miejsce - KOWALSKI JAKUB
2 miejsce - KAJTEK MIKO艁AJ

  

Szczeg贸艂owe informacje o wy艣cigu mo偶na znale藕膰 na stronie oficjalnej http://www.wyscig.com.pl

(pg)

  

  

Premia specjalna

 

 

 
« poprzedni artyku   nast阷ny artyku »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Orma艅ski