Start arrow Wydarzenia arrow 2012 arrow Nie żyje ks. Stanisław Szczypior, proboszcz naszej parafii

Nie żyje ks. Stanisław Szczypior, proboszcz naszej parafii PDF Drukuj Email
07.02.2012.
We wtorek 7 lutego, w godzinach porannych, w szpitalu ┼Ťw. ┼üukasza w Ko┼äskich zmar┼é ks. Stanis┼éaw Szczypior, proboszcz parafii ┼Ťw. Aleksego w Przedborzu i dziekan dekanatu przedborskiego. Mia┼é 71 lat.

 Stanis┼éaw Szczypior urodzi┼é si─Ö 3 maja 1941 roku w Zwoli. Uko┼äczy┼é Wy┼╝sze Seminarium Duchowne w Sandomierzu, ┼Ťwi─Öcenia kap┼éa┼äskie otrzyma┼é 12 czerwca 1965 roku. Od 15 wrze┼Ťnia 1990 roku do chwili ┼Ťmierci by┼é proboszczem parafii Przedb├│rz (funkcj─Ö t─ů przej─ů┼é po ks. Wac┼éawie Tomczyku). W tym czasie podejmowa┼é wiele inicjatyw na rzecz parafii i ko┼Ťcio┼éa. Wymieni┼é pokrycie dachu kaplic i wie┼╝y ko┼Ťcielnej, boazeri─Ö, wykona┼é nowe centralne ogrzewanie olejowe w ko┼Ťciele, wyremontowa┼é organy, a ostatnio z jego inicjatywy odnowiona zosta┼éa polichromia ko┼Ťcio┼éa.

Ks. Szczypior od kilku lat zmaga┼é si─Ö z ci─Ö┼╝k─ů chorob─ů, a od miesi─ůca przebywa┼é na oddziale intensywnej opieki medycznej koneckiego szpitala.

 

9 lutego (czwartek) w przedborskim ko┼Ťciele parafialnym odprawiony zosta┼é r├│┼╝aniec w intencji zmar┼éego ks. proboszcza. Msz─Ö ┼Ťw. ┼╝a┼éobn─ů odprawiono w pi─ůtek 10 lutego o godz. 12.00. Po mszy trumna z cia┼éem zmar┼éego ks. Szczypiora przewieziona zosta┼éa do ko┼Ťcio┼éa prafialnego w miejscowo┼Ťci Wygoda (za Zwoleniem), gdzie w sobot─Ö 11 lutego odby┼éy si─Ö uroczysto┼Ťci pogrzebowe. Ks. Stanis┼éaw Szczypior spocz─ů┼é na cmentarzu parafialnym w Wygodzie, gdzie s─ů pochowani jego rodzice.

 

(pg)

 

 
« poprzedni artyku│   nastŕpny artyku│ »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański