Start arrow Wydarzenia arrow 2009 arrow Piosenka Religijna w Przedborzu

Piosenka Religijna w Przedborzu PDF Drukuj Email
24.11.2009.
Już po raz dziesiąty, 22 listopada w dniu Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej odbył się w MDK w Przedborzu KONKURS PIOSENKI RELIGINEJ.  Organizatorem konkursu było tradycyjnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży /KSM/  działające przy Parafii Św. Aleksego w Przedborzu.

W tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu wzięło udział 30 wykonawców z naszej parafii, w różnych kategoriach wiekowych.  Konkurs  prowadzili Kasia Piwowarczyk i Michał Sujka.  Wykonawcy występowali przy akompaniamencie gitarowym Klaudii Motyki i Krzysztofa Kupczyka. Nad całością czuwał opiekun KSM ks. Marcin Rębiś. Obsługę techniczną zapewniał Adam Błaszczyk z MDK, natomiast dekorację sceny przygotowała Małgorzata Morawiec wraz z młodzieżą i rodzicami. Również pozostali członkowie KSM aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniach i w realizacji konkursu.

Impreza jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności, która oklaskiwała występy dzieci i młodzieży.  Najmłodszą wykonawczynią była debiutująca na scenie 4 – letnia Ania Łyszczarek, która za wykonanie piosenki pt. Dym jałowca, otrzymała I nagrodę w najmłodszej kategorii wiekowej. Wykonawcy pięknie prezentowali się w odświętnych strojach przygotowanych na występy.

Komisja jury w składzie: Miłosz Naczyński – przewodniczący oraz członkowie Henryka Cieciura,  Jadwiga Balcarek, Waldemar Łatacz, Małgorzata Błaszczyk, Małgorzata Błońska, przyznała nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych:

 

Kat.  4 - 8 lat
I  nagroda – Ania Łyszczarek
II nagroda – Karolina Suder
III nagroda – Weronika Kaźmierczak
Wyróżnienia -  Julia Sztandera i Wiktor Kaźmierczak

 

Kat.  9 - 10 lat
I nagroda – Filip Musiał
II nagroda – Dominik Dorosławski
III nagroda – Patrycja Zalas
Wyróżnienie - Julia Ględa

 

Kat. 11 - 12 lat
I nagroda – Weronika Dębska
II nagroda – Amelia Gacia
II nagroda – Olga Zbysz
Wyróżnienie - Agata Paździerska

 

Kat.  14 - 15 lat
I nagroda – Bartek Łyszczarek
II nagroda – Paulina Baran
III nagroda – Agnieszka Koń
Wyróżnienie - Paulina Marcinkiewicz

 

Najlepsi wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczone przez Burmistrza Miłosza Naczyńskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo oraz  upominki wręczone przez Księdza Marcina i członków KSM.
Na zakończenie Burmistrz pogratulował wykonawcom nagród oraz podziękował organizatorom za przygotowanie kolejnego już udanego konkursu.

 

Małgorzata Błaszczyk

 

Zdjęcia można obejrzeć w galerii MDK na portalu nasza-klasa.pl lub stronie UM

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański