Start arrow Wydarzenia arrow 2009 arrow Honorowy Obywatel Miasta Przedborza

Honorowy Obywatel Miasta Przedborza PDF Drukuj Email
24.08.2009.

Po raz pierwszy w historii naszego miasta Rada Miejska nadała godność Honorowego Obywatela Miasta Przedborza (uchwała Nr XL/254/09 Rady Miejskiej w Przedborzu z dnia 14 maja 2009 roku). Pierwszym Honorowym Obywatelem Przedborza został Jan Bielecki, prawnuk poetki Marii Konopnickiej, od wielu lat związany z naszym miastem.

Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się w ostatni dzień XVIII Światowy Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej na przedborskim Rynku. W uchwale jest zapis, że "Honorowy Obywatel Miasta Przedborza nabywa prawo używania tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Przedborza”, udziału w sesjach Rady Miasta Przedborza z głosem doradczym. Ma również prawo do bezpłatnego wstępu na imprezy okolicznościowe i kulturalne organizowane przez organy Gminy Przedbórz i jej jednostki." Honorowy Obywatel otrzymał legitymację oraz medal.

 

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański