Start arrow Wydarzenia arrow Aktualno艣ci 2009 arrow Honorowy Obywatel Miasta Przedborza
 

Honorowy Obywatel Miasta Przedborza PDF Drukuj Email
24.08.2009.

Po raz pierwszy w historii naszego miasta Rada Miejska nada艂a godno艣膰 Honorowego Obywatela Miasta Przedborza (uchwa艂a Nr XL/254/09 Rady Miejskiej w Przedborzu z dnia 14 maja 2009 roku). Pierwszym Honorowym Obywatelem Przedborza zosta艂 Jan Bielecki, prawnuk poetki Marii Konopnickiej, od wielu lat zwi膮zany z naszym miastem.

Uroczyste wr臋czenie tytu艂u odby艂o si臋 w ostatni dzie艅 XVIII 艢wiatowy Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej na przedborskim Rynku. W uchwale jest zapis, 偶e "Honorowy Obywatel Miasta Przedborza nabywa prawo u偶ywania tytu艂u „Honorowy Obywatel Miasta Przedborza”, udzia艂u w sesjach Rady Miasta Przedborza z g艂osem doradczym. Ma r贸wnie偶 prawo do bezp艂atnego wst臋pu na imprezy okoliczno艣ciowe i kulturalne organizowane przez organy Gminy Przedb贸rz i jej jednostki." Honorowy Obywatel otrzyma艂 legitymacj臋 oraz medal.

 

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg

 
« poprzedni artyku   nast阷ny artyku »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Orma艅ski