Start
 

MykaROCK Festival z jubileuszami PDF Drukuj Email
24.08.2019.
II MykaROCK Festival przeszedł do historii. W sobotę 17 sierpnia na scenie rockowej w Mykanowie wystąpiło aż 7 wykonawców. Z początku zagrały mniej popularne zespoły, jak Sygryda Storrada, Breakmaszyna czy Święty i Huncwoty, póżniej nieco bardziej znani Pogoria i Leniwiec, a na koniec oczywiście gwiazdy polskiego rocka: Farben Lehre i Oddział Zamknięty z Krzysztofem Wałeckim na wokalu oraz gitarzystą Wojciechem Pogorzelskim, jedynym członkiem zespołu, który wystepował w każdym jego składzie. Oprócz nowszych kompozycji OZ, fani usłyszeli także znane wszystkim klasyki, jak "Andzia", "Gdyby nie ty" czy "Ten wasz świat".

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, nie zawiodła także publiczność. Fani przyjechali nawet po kilkadziesiąt kilometrów, aby zobaczyć na żywo swoich idoli. Zabrali ze sobą płyty, flagi, bannery. Zespoły po swoich występach wychodziły do publiczności, był czas na zdjęcia, autografy, rozmowy z muzykami.

Mimo że sam festiwal dopiero raczkuje, bo został zainaugurowany rok temu i na swój jubileusz musi jeszcze trochę poczekać, to przy okazji imprezy inni świętowali swoje jubileusze. Zespół Leniwiec obchodził 25-lecie istnienia, natomiast weterani polskiego rocka Oddział Zamknięty 40-lecie. Jubilaci otrzymali w prezencie od organizatorów torty urodzinowe. 40 lat w tym roku także skończył Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie, z tej okazji pracownicy Ośrodka rozdawali publiczności okolicznościowe krówki.

(pg)

  

Święty i Huncwoty

Pogoria

Leniwiec

Farben Lehre

Oddział Zamknięty

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański