Start arrow Wydarzenia arrow Aktualności 2017 arrow Nowa Rada Miejska rozpoczęła swoją działalność
 

Nowa Rada Miejska rozpoczęła swoją działalność PDF Drukuj Email
21.11.2018.
Na dzień 21 listopada Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim zwołał pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miejskiej w Przedborzu. Zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, do czasu wyboru przewodniczącego posiedzenie otwiera najstarszy wiekiem radny. Posiedzenie przedborskiej Rady otworzył Władysław Obarzanek. Przewodnicząca Miejskiej Komisji wyborczej wręczyła nowym Radnym zaświadczenia, potem złożono ślubowanie.

Od tegorocznych wyborów kadencja Rady Miejskiej i burmistrza trwa 5 lat. Radnymi w kadencji 2018-2023 zostali: Ględa Tomasz, Jadowska Ewa, Jarosz Tomasz, Kieruzal Michał, Małecki Tomasz, Mroziński Jan, Obarzanek Władysław, Ocimek Alicja, Pełka Barbara, Piskorz Tomasz, Rabenda Rafał, Stępień Tadeusz, Wnuk Henryk, Zawisza Krzysztof, Zięba Paweł. Przewodniczącym Rady został Krzysztof Zawisza (zgłoszono dwoje kandydatów: Krzysztofa Zawiszę - 11 głosów i Alicję Ocimek - 4 głosy), na wiceprzewodniczącego wybrany został Henryk Wnuk. Wybrano także składy komisji Rady.

Nowością w tej kadencji jest sposób głosowania przez Radnych, odbywa się poprzez podniesienie ręki i wciśnięcie przycisku w odpowiednim urządzeniu, które otrzymał każdy z Radnych, a wyniki głosowania wraz z nazwiskami głosujących pojawiają się na ekranie. Sesje Rady są transmitowane w internecie na stronie https://umprzedborz.sesja.pl (nagrania archiwalne mozna obejrzeć wybierając w menu po lewej stronie).

(pg)

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański