Start arrow Ogłoszenia arrow Zaproszenie na prezentację XV tomu Zeszytów Radomszczańskich [aktualizacja: 29.10.2018]

Zaproszenie na prezentację XV tomu Zeszytów Radomszczańskich [aktualizacja: 29.10.2018] PDF Drukuj Email
29.10.2018.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prezentację XV tomu Zeszytów Radomszczańskich, która odbędzie się 7 listopada o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, a 9 listopada o godz. 17:00 w MDK w Przedborzu. Prezentację poprzedzi prelekcja dr Tomasza Nowaka nt. odzyskania niepodległości w Radomsku. Wstęp wolny.

W wydawnictwie znajdą się prace poświęcone: dziejom Radomska w latach I wojny (Tomasz Nowak); raportom wojskowych wojsk stacjonujących w Radomsku w czasie I wojny (Zdzisław Włodarczyk); pieniądzom zastępczym z okresu I wojny światowej (Grzegorz Mieczyński); legionistom z naszego powiatu i próbom lustracji osób, które sprawowały funkcje publiczne w czasie zaboru rosyjskiego; wyzwoleniu Radomska widzianemu oczami wojskowych (Andrzej Grochowalski), a także o tym co pisała gazeta częstochowska o naszym powiecie w latach 1918-1920 (Robert Sikorski) oraz protokoły przedborskiej rady miejskiej z czasów I wojny (Paweł Grabalski).

Zasady otrzymania książki takie jak zwykle. Organizatorami promocji są PTH Oddział w Radomsku oraz MDK w Radomsku. Organizatorami promocji w Przedborzu są: PTH w Radomsku, Towarzystwo Miłośników Przedborza oraz MDK w Przedborzu.

   

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański