Start
 

Przychodnia będzie zmodernizowana PDF Drukuj Email
13.02.2018.
W grudniu ub. roku dobiegły końca prace związane z termomodernizacją budynków Urzędu Miejskiego w Przedborzu oraz szkoły w Górach Mokrych. Wkrótce termomodernizacji doczeka kolejny budynek gminny - publiczna przychodnia przy ul. Częstochowskiej. Prace mają być przeprowadzone w tym roku.

Podczas sesji nadzwyczajnej 11 grudnia radni miejscy przyjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia na ten cel niskoprocentowej pożyczki długoterminowej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do wysokości 483 tys. zł., którą gmina spłacać będzie w latach 2018-2023. Dodatkowo Gmina Przedbórz otrzymała z WFOŚiGW dotację, razem z pożyczką daje to kwotę 805 tys. zł., która ma zostać przeznaczona na termomodernizację budynku SP ZOZ. W ramach inwestycji wymienione zostaną okna oraz drzwi wejściowe, docieplone będą ściany i stropy. Zmodernizowana zostanie także instalacja c.o. wraz ze źródłem ciepła, a dotychczasowy piec na ekogroszek zastąpiony będzie znacznie ekonomiczniejszym kotłem na zrębki. Kotły takie funkcjonują już m.in. w budynku urzędu, internatu oraz szkoły w Górach Mokrych. Zamontowane mają być nowe, oszczędniejsze źródła oświetlenia LED. Wszystko to ma poprawić nie tylko komfort pacjentów i estetykę budynku, ale także przynieść oszczędności i znacznie zmniejszyć koszty jego utrzymania. Pod koniec 2015 roku na dachu przychodni zamontowane zostały panele fotowoltaiczne, dzięki którym zmniejszyły się koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej.

Jak się dowiedzieliśmy w referacie ds. inwestycji przedborskiego magistratu, w chwili obecnej przygotowywany jest przetarg, który ma być wkrótce ogłoszony. Prace zaczną się zaraz po wyłonieniu wykonawcy, a przewidywany termin ich zakończenia to koniec września 2018 roku.

(pg)

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański