Start
 

Motocykle zjechały do Przedborza PDF Drukuj Email
30.05.2017.
Na IV edycję Motoserca, która odbywała się w sobotę 27 maja w Przedborzu, zjechało blisko 200 motocykli z całej Polski. Były koncerty, pokazy, konkursy i zbiórka krwi. Głównym organizatorem był klub VC 19-78 MC Chapter Przedbórz.

Motoserce rozpoczęła msza święta, odprawiona na scenie na rynku oraz poświęcenie motocykli. Po mszy motocykliści zaprezentowali mieszkańcom Przedborza swoje maszyny podczas parady, która przejechała ulicami miasta. W rynku odbyła się część główna imprezy. Zorganizowano wiele konkursów z nagrodami, pokazy stuntu oraz ratownictwa. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście motocykle, ustawione w rynku, przy których wielu robiło sobie zdjęcia i oglądało z podziwem. Wśród maszyn wiele było klasyków, a także unikatowych, wartych dziesiątki tysięcy złotych, często były to jedyne na świecie egzemplarze, wykonane przez ich właścicieli.

Na scenie wystąpiły zespoły rockowe Marcin-Band, F-Band i przedborski SPAM. Gwiazdą wieczoru był Tomasz „Kowal” Kowalski, zwycięzca IV edycji muzycznego talent show Must Be The Music, który zaśpiewał z zespołem Houd. Artysta występował już na Motosercu w Przedborzu w czerwcu 2014 roku, kilka dni później uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i dziś porusza się na wózku inwalidzkim.
Najważniejszym jednak celem Motoserca była zbiórka krwi, którą każdy chętny mógł oddać w ruchomym punkcie pobierania, ustawionym w rynku. W tym roku udało się zebrać aż 35,1 litrów.

- Impreza oczywiście udana, dopisała pogoda, motocykliści i co najważniejsze honorowi dawcy krwi. Kolejny rekord pobity, o 11 litrów więcej krwi niż w ubiegłym roku. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Krew darem życia! - podsumowuje Jacek Drąg, prezydent klubu VC 19-78 MC Chapter Przedbórz.

(pg)

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański