Start arrow Ogłoszenia arrow Zaproszenie na Festyn Ewangelizacyjny

Zaproszenie na Festyn Ewangelizacyjny PDF Drukuj Email
28.08.2016.

Już tak niewiele czasu dzieli nas od wielkiego wydarzenia, jakim będzie FESTYN EWANGELIZACYJNY. Tym razem będzie inny niż poprzednie. Przede wszystkim zmieni się miejsce Festynu. Chcemy wyjść z Ewangelizacją na Rynek naszego miasta. Motyw jest dość oczywisty: Przecież Pan Jezus szedł do ludzi, a nie czekał, by ludzie do Niego przyszli. Owszem, przychodzili, ale On sam szedł do wiosek i miast, by głosić Ewangelię.

Zmieni się także program festynu i cała wizja. Rozpoczniemy Mszą świętą, a po Niej wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus będzie w tym dniu czekał w świątyni na tych, którzy zapragną rozmowy z Nim. Poprosimy także Matkę Bożą Serdeczną, by pomogła nam pięknie przeżyć ten dzień, który jest także z myślą o Niej. Na koniec dnia wydarzy się coś, czego jeszcze nie przeżywaliśmy. Zaprosimy Pana Jezusa na scenę, by Go uwielbić pięknym śpiewem i modlitwą. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie z nami także ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji. Wszystko, co będzie się w tym dniu działo, ma na celu przybliżenie nas do Jezusa, a przez Niego do siebie wzajemnie, by nas uczynić jedną rodziną.

Będą nam towarzyszyły znakomite zespoły muzyczne, których repertuar jest znany od lat w całej Polsce, a także poza jej granicami. Wśród zaproszonych zespołów będzie jeden z najbardziej znanych, których piosenki śpiewa każda schola parafialna i grupy oazowe, a jest nim TGD (Trzecia Godzina Dnia). Zespół ten gra na największych uroczystościach religijnych i związanych z kulturą. Będzie z nami także wspaniała grupa wokolno-muzyczna pod nazwą GUADALUPE, która poprowadzi także Apel Młodych. Wreszcie pojawi się przedstawiciel RAPU chrześcijańskiego, który opowie o swoim Nowym Życiu.Będą także nasi rodzimi artyści, którzy poruszą z pewnością nasze serca. Przez cały dzień będzie dokonywała się ewangelizacją, którą poprowadzi Pan Jezus posługując się Wspólnotą Dobrego ŚWIĘTEGO Łotra i Wspólnotą św. Jana Pawła II.

Nie może Ciebie zabraknąć w tym dniu na Rynku naszego miasta. Czeka na Ciebie Brat i Siostra, a nade wszystko sam Jezus, który kocha nas w sposób niewyobrażalnie wielki.

Proboszcz Parafii Przedbórz - ks. Henryk Dziadczyk

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański