2017
Dojo ma już 10 lat PDF Drukuj Email
15.10.2019.
Czwartek 10 października tego roku był ważną datą w historii Europejskiego Centrum Budo Dojo - Stara Wieś w Starej Wsi pod Przedborzem. Tego dnia świętowano obchody 10-lecia otwarcia obiektu.
Czytaj całość
 
Orkiestra wojskowa wystąpiła w Przedborzu PDF Drukuj Email
15.09.2019.
W ramach XXIX Światowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej, 18 sierpnia 2019 r. na scenie plenerowej w Rynku wystąpiła Orkiestra Koncertowa i Soliści 70-osobowego zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy. W programie zatytułowanym "Znaszli ten kraj" znalazły się utwory patriotyczne. Część koncertu poświęcona była Stanisławowi Moniuszce w 200 rocznicę śmierci kompozytora.
Czytaj całość
 
Spotkanie autorskie z dr Magdaleną Ogórek PDF Drukuj Email
06.09.2019.
Kilkadziesiąt osób, głównie mieszkańców gminy Przedbórz, uczestniczyło w spotkaniu autorskim ze znaną dziennikarką, wykładowcą i doktorem historii, Magdaleną Ogórek, które odbyło się 4 września w parafialnym Domu Formacji. Tematem spotkania była książka pani Ogórek pt. "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków".
Czytaj całość
 
MykaROCK Festival z jubileuszami PDF Drukuj Email
24.08.2019.
II MykaROCK Festival przeszedł do historii. W sobotę 17 sierpnia na scenie rockowej w Mykanowie wystąpiło aż 7 wykonawców. Z początku zagrały mniej popularne zespoły, jak Sygryda Storrada, Breakmaszyna czy Święty i Huncwoty, póżniej nieco bardziej znani Pogoria i Leniwiec, a na koniec oczywiście gwiazdy polskiego rocka: Farben Lehre i Oddział Zamknięty z Krzysztofem Wałeckim na wokalu oraz gitarzystą Wojciechem Pogorzelskim, jedynym członkiem zespołu, który wystepował w każdym jego składzie. Oprócz nowszych kompozycji OZ, fani usłyszeli także znane wszystkim klasyki, jak "Andzia", "Gdyby nie ty" czy "Ten wasz świat".
Czytaj całość
 
Wirtuozeriada z zespołem VIDEO w Ręcznie PDF Drukuj Email
30.07.2019.
Piknik familijny Wirtuozeriada odbył się 28 lipca na stadionie w Ręcznie. W ramach imprezy można było oglądać pokazy sztuk walki, degustować lokalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Ręczno, a najmłodsi bawili się w dmuchanym wesołym miasteczku i uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach papierniczo-drukarskich. Wręczono medale i dyplomy beneficjentom projektu, którzy podczas 4 turnusów półkolonii korzystali z zajęć animatorów, trenerów sportów walki i edukatorów żywieniowych, realizowanych w Ręcznie i Wolborzu. W części muzycznej wystąpił folkowy zespół Oreada, Kamil Skicki dał popis gry na skrzypcach, a gwiazdą wieczoru był znany poprockowy zespół VIDEO, w stronę publiczności poleciało kilka koszulek od zespołu. Piknik zakończył pokaz laserów przestrzennych.
Czytaj całość
 
Nowy burmistrz wybrany PDF Drukuj Email
23.07.2019.
II tura przedterminowych wyborów burmistrza Przedborza odbyła się 14 lipca. Głosowano na jedna z dwóch kandydatek: Wiesławę Janosik (sekretarza miasta oraz kierownika USC) i Renate Koską (pełniacą obowiązki burmistrza Przedborza, a w latach ubiegłych pełniąca m.in. funkcję sekretarza miasta). Nowym burmistrzem Przedborza została Wiesława Janosik, która uzyskała 1688 głosów (53,93%). Renata Koska otrzymała głosów 1442 (46,07%). Nowa burmistrz złożyła slubowanie podczas sesji Rady Miejskiej 22 lipca. Na sesji obecna była także poseł na Sejm RP Elżbieta Radziszewska.
Czytaj całość
 
Co było grane w okolicy? PDF Drukuj Email
07.07.2019.
Na Dniach Przedborza mieszkańcy bawili się m.in. na koncercie zespołu Golden Life. A kogo można było obejrzeć w okolicy? Na Dniach Kleszczowa 25 maja wystąpił zespół Papa D oraz IRA. 1-2 czerwca odbyły się Dni Radomska. Pierwszego dnia gwiazdą był zespół Strachy na Lachy, drugiego swoje najlepsze skecze zaprezentował Marcin Daniec, a wieczorem zagrały Elektryczne Gitary oraz COMA. 9 czerwca podczas Dni Gorzkowic zagrały Wilki. 7 lipca podczas 20. Kuźnic Koneckich wystąpił zespół Kombii. Poniżej nasze krótkie fotorelacje.
Czytaj całość
 
Mieszkańcy Przedborza bawili się na swięcie miasta PDF Drukuj Email
02.07.2019.
Dni Przedborza odbyły się 22-23 czerwca.
Czytaj całość
 
Rekordowe Motoserce PDF Drukuj Email
02.07.2019.
Tegoroczne Motoserce odbyło się 25 maja. W tym roku udało się pobić kolejny rekord w zbiórce krwi - zebrano 41 litrów.
Czytaj całość
 
Łukasz Trepczyński doktorem sztuki PDF Drukuj Email
13.06.2019.
Miło nam poinformować, że znakomity przedborski pianista Łukasz Trepczyński, laureat tytułu Przedborzanin Roku 2008, w czerwcu tego roku obronił pracę doktorską w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i uzyskał tytuł naukowy doktora sztuki.
Czytaj całość
 
Podziękowania od OSP PDF Drukuj Email
28.11.2018.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 51

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański