2017
Promocja biografii Haliny Konopackiej PDF Drukuj Email
31.07.2018.
31 lipca przypadła 90. rocznica zdobycia pierwszego w historii polskiego sportu złotego medalu olimpijskiego, a dokonała tego Halina Konopacka podczas igrzysk olimpijskich w Amsterdamie, ustanawiając jednocześnie rekord świata w rzucie dyskiem wynikiem 39,62 m. Konopacka została także uznana za Miss Igrzysk w Amsterdamie w plebiscycie dziennikarzy sportowych. Z okazji tej rocznicy, w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, odbyła się promocja biografii Konopackiej pt. "Z radości życia" autorstwa dr Marii Rotkiewicz.
Czytaj całość
 
Dni Przedborza PDF Drukuj Email
01.07.2018.
W miniony weekend 30 czerwca-1 lipca mieszkańcy Przedborza bawili się na święcie swojego miasta. Organizatorzy przygotowali wiele występów, konkursów, pokazów, dyskotekę.
Czytaj całość
 
O Przedborzu w najnowszych Zeszytach Radomszczańskich PDF Drukuj Email
30.06.2018.
W piątek 29 czerwca w MDK w Radomsku odbyła się prezentacja XIV tomu Zeszytów Radomszczańskich. W publikacji znalazły się dwa artykuły dotyczące Przedborza: "Opis historyczny i artystyczny architektury oraz wyposażenia wnętrza kościoła pw. Św. Aleksego w Przedborzu" autorstwa Weroniki Lary oraz "Synagoga w Przedborzu w świetle opisu z 1909 r." autorstwa Pawła Zięby. Egzemplarz Zeszytów znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu. Poniżej pełny spis treści. W XV tomie, który ma się ukazać w listopadzie tr., również znajdą się materiały dot. historii Przedborza.
Czytaj całość
 
Łukasz Trepczyński w TVP Kultura [aktualizacja: 24.05.2018] PDF Drukuj Email
22.05.2018.
W najbliższy czwartek 24 maja o godz. 22:05 w kanale TVP Kultura, w ramach cyklu "Scena klasyczna" prezentującego najciekawszych artystów związanych z muzyką klasyczną, wystąpi Trio im. Wiłkomirskich, w składzie którego jest pochodzący z Przedborza znakomity pianista Łukasz Trepczyński.
Czytaj całość
 
Znamy gwiazdy tegorocznych Dni Przedborza PDF Drukuj Email
23.04.2018.
Tegoroczne Dni Przedborza odbedą się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Program jest w trakcie przygotowywania, natomiast potwierdzone są juz główne gwiazdy imprezy.
Czytaj całość
 
Przychodnia będzie zmodernizowana PDF Drukuj Email
13.02.2018.
W grudniu ub. roku dobiegły końca prace związane z termomodernizacją budynków Urzędu Miejskiego w Przedborzu oraz szkoły w Górach Mokrych. Wkrótce termomodernizacji doczeka kolejny budynek gminny - publiczna przychodnia przy ul. Częstochowskiej. Prace mają być przeprowadzone w tym roku.
Czytaj całość
 
Przedborzanie w Familiadzie PDF Drukuj Email
11.02.2018.
Rodzina Kazimierczaków z Przedborza wzięła udział w popularnym teleturnieju TVP, Familiada. Odcinek z ich udziałem został już nagrany, emisja w telewizji w marcu.
Czytaj całość
 
Orkiestra zagrała w Przedborzu PDF Drukuj Email
14.01.2018.
W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce odbywał się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Przedborzu jak co roku także odbyła się zbiórka, a towarzyszył jej Przystanek Przedbórz - Odjazd 8, czyli impreza artystyczna w Miejskim Domu Kultury. Na scenie wystąpili lokalni wykonawcy, zarówno najmłodsi, jak i ci starsi. Zaprezentowały się przedszkolaki, Chór Seniora, zagrał zespół SP@M z Bartkiem Łyszczarkiem. Tym razem nie było jednej gwiazdy wieczoru, gwiazdami byli wszyscy. Były licytacje, sklepik Sie Ma Shop, stoiska gastronomiczne, swoje stoisko mieli także motocykliści. W sumie podczas tegorocznego finału w Przedborzu zebrano 9419,95 zł.
Czytaj całość
 
Może ktoś rozpozna swoich bliskich na starych fotografiach? PDF Drukuj Email
19.12.2017.
Otrzymaliśmy cztery przedwojenne fotografie, przedstawiające mieszkańców Przedborza. Może ktoś z Państwa rozpozna na nich swoich bliskich? Fotografie udostępniła Pani Elżbieta Mahrburg, córka pochodzącej z Przedborza Wiktorii Stradel (dziękujemy!). Zachowane oryginalne podpisy ze zdjęć.
Czytaj całość
 
Znamy pierwszą gwiazdę przyszłorocznych Dni Przedborza! PDF Drukuj Email
07.12.2017.
Urząd Miejski ogłosił na swoim profilu facebookowym pierwszą z gwiazd przyszłorocznych Dni Przedborza. Początkowo proponowano zespoły Rezerwat lub Brathanki, ale żaden z nich nie wystąpi. Kogo więc zobaczymy w sobotni wieczór?
Czytaj całość
 
Festiwal patriotyczny PDF Drukuj Email
27.11.2017.
W 26. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie, który odbywał się w niedzielę 12 listopada w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu, udział wzięło ponad 130 osób z województw łódzkiego, świętokrzyskiego i śląskiego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 36

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański