2017
Nowa Rada Miejska rozpoczęła swoją działalność PDF Drukuj Email
21.11.2018.
Na dzień 21 listopada Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim zwołał pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miejskiej w Przedborzu. Zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, do czasu wyboru przewodniczącego posiedzenie otwiera najstarszy wiekiem radny. Posiedzenie przedborskiej Rady otworzył Władysław Obarzanek. Przewodnicząca Miejskiej Komisji wyborczej wręczyła nowym Radnym zaświadczenia, potem złożono ślubowanie.
Czytaj całość
 
Łukasz Trepczyński zagrał recital w Radomsku PDF Drukuj Email
14.11.2018.
Pochodzący z Przedborza znakomity pianista Łukasz Trepczyński zagrał w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości koncert fortepianowy w MDK w Radomsku. Przed koncertem za swoje zasługi otrzymał złotą odznakę Fundacji Inicjatyw Kulturalnych, której był stypendystą.
Czytaj całość
 
OSP ma nowy wóz bojowy PDF Drukuj Email
14.11.2018.

Druhowie z OSP w Przedborzu 7 listopada uroczyście powitali w swojej jednostce nowy terenowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN (dane techniczne można znaleźć TUTAJ). Samochód udało się zakupić dzięki dotacjom: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (249 886 zł.), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (164 931 zł.) i Gospodarki Wodnej (164 931 zł.), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz wkładowi własnemu Gminy Przedbórz (215 000 zł.).

Czytaj całość
 
Rockowo w Mykanowie PDF Drukuj Email
30.09.2018.
W sobotę 29 września w Mykanowie odbyła się pierwsza edycja rockowego festiwalu - MykaROCK Festival. Mimo chłodnego wrześniowego wieczoru, na scenie i na widowni było gorąco, a to dzięki zaproszonym gwiazdom. Zagrały legendy polskiego rocka: Róże Europy, Sztywny Pal Azji, a na koniec Kobranocka. Gościnnie z zespołem Piotra Klatta zagrał Andrzej "Kobra" Kraiński, dzięki czemu Róże Europy zabrzmiały bardziej rockowo niż zwykle. Miejmy nadzieję, że festiwal będzie kontynuowany w przyszłych latach, a jej podczas jego kolejnych edycji zobaczymy równie dobre zespoły i usłyszymy porządną dawkę dobrego polskiego rocka, tym bardziej, że jest to chyba jedyna tego typu impreza w okolicy. (pg)
Czytaj całość
 
Promocja biografii Haliny Konopackiej PDF Drukuj Email
31.07.2018.
31 lipca przypadła 90. rocznica zdobycia pierwszego w historii polskiego sportu złotego medalu olimpijskiego, a dokonała tego Halina Konopacka podczas igrzysk olimpijskich w Amsterdamie, ustanawiając jednocześnie rekord świata w rzucie dyskiem wynikiem 39,62 m. Konopacka została także uznana za Miss Igrzysk w Amsterdamie w plebiscycie dziennikarzy sportowych. Z okazji tej rocznicy, w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, odbyła się promocja biografii Konopackiej pt. "Z radości życia" autorstwa dr Marii Rotkiewicz.
Czytaj całość
 
Dni Przedborza PDF Drukuj Email
01.07.2018.
W miniony weekend 30 czerwca-1 lipca mieszkańcy Przedborza bawili się na święcie swojego miasta. Organizatorzy przygotowali wiele występów, konkursów, pokazów, dyskotekę.
Czytaj całość
 
O Przedborzu w najnowszych Zeszytach Radomszczańskich PDF Drukuj Email
30.06.2018.
W piątek 29 czerwca w MDK w Radomsku odbyła się prezentacja XIV tomu Zeszytów Radomszczańskich. W publikacji znalazły się dwa artykuły dotyczące Przedborza: "Opis historyczny i artystyczny architektury oraz wyposażenia wnętrza kościoła pw. Św. Aleksego w Przedborzu" autorstwa Weroniki Lary oraz "Synagoga w Przedborzu w świetle opisu z 1909 r." autorstwa Pawła Zięby. Egzemplarz Zeszytów znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu. Poniżej pełny spis treści. W XV tomie, który ma się ukazać w listopadzie tr., również znajdą się materiały dot. historii Przedborza.
Czytaj całość
 
Łukasz Trepczyński w TVP Kultura [aktualizacja: 24.05.2018] PDF Drukuj Email
22.05.2018.
W najbliższy czwartek 24 maja o godz. 22:05 w kanale TVP Kultura, w ramach cyklu "Scena klasyczna" prezentującego najciekawszych artystów związanych z muzyką klasyczną, wystąpi Trio im. Wiłkomirskich, w składzie którego jest pochodzący z Przedborza znakomity pianista Łukasz Trepczyński.
Czytaj całość
 
Znamy gwiazdy tegorocznych Dni Przedborza PDF Drukuj Email
23.04.2018.
Tegoroczne Dni Przedborza odbedą się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Program jest w trakcie przygotowywania, natomiast potwierdzone są juz główne gwiazdy imprezy.
Czytaj całość
 
Przychodnia będzie zmodernizowana PDF Drukuj Email
13.02.2018.
W grudniu ub. roku dobiegły końca prace związane z termomodernizacją budynków Urzędu Miejskiego w Przedborzu oraz szkoły w Górach Mokrych. Wkrótce termomodernizacji doczeka kolejny budynek gminny - publiczna przychodnia przy ul. Częstochowskiej. Prace mają być przeprowadzone w tym roku.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 41

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański