2017
Znamy pierwszą gwiazdę przyszłorocznych Dni Przedborza! PDF Drukuj Email
07.12.2017.
Urząd Miejski ogłosił na swoim profilu facebookowym pierwszą z gwiazd przyszłorocznych Dni Przedborza. Początkowo proponowano zespoły Rezerwat lub Brathanki, ale żaden z nich nie wystąpi. Kogo więc zobaczymy w sobotni wieczór?
Czytaj całość
 
Festiwal patriotyczny PDF Drukuj Email
27.11.2017.
W 26. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie, który odbywał się w niedzielę 12 listopada w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu, udział wzięło ponad 130 osób z województw łódzkiego, świętokrzyskiego i śląskiego.
Czytaj całość
 
Kwesta i Wszystkich Świętych w obiektywie PDF Drukuj Email
09.11.2017.
Czytaj całość
 
TMP podsumowało tegoroczną kwestę PDF Drukuj Email
07.11.2017.
Towarzystwo Miłośników Przedborza po raz dziewiąty zorganizowało zbiórkę pieniędzy na renowację starych nagrobków, znajdujących się na przedborskim cmentarzu. 1 listopada przed bramami cmentarza datki zbierało blisko 30 wolontariuszy, wśród nich członkowie TMP, strażacy z OSP w Przedborzu, radni, a także chętne osoby, które się zgłosiły. Mimo że aura niezbyt sprzyjała, sprzyjali ofiarodawcy. W tym roku udało się zebrać 6808,85 zł. (+ 50 lip chorwackich), to wynik o ok. 400 zł. lepszy od ubiegłorocznego (dla porównania rekord padł w 2015 roku - ponad 7800 zł., ale wówczas kwesta trwała 2 dni).
 
Radomszczański Słownik Biograficzny PDF Drukuj Email
23.10.2017.
W październiku ukazał się I tom Radomszczańskiego Słownika Biograficznego. Prezentacja odbyła się 8 października w Muzeum Regionalnym w Radomsku (relacja znajduje się TUTAJ). Tom I poświęcony był osobom związanym z Radomskiem, ale znalazły się w nim także dwa biogramy osób z Przedborza: burmistrza Konstantego Kozakiewicza oraz naczelnika Henryka Basińskiego.
Czytaj całość
 
Fani Borewicza spotkali się w Radomsku PDF Drukuj Email
02.10.2017.
Fani kultowego serialu "07 zgłoś się" spotkali się w Radomsku na I Ogólnopolskim Zlocie. W piątek 29 września na parkingu przed radomszczański magistrat zjechało kilkanaście zabytkowych samochodów, przeważnie polskich, chociaż było też kilka zagranicznych klasyków. Nie mogło zabraknąć oczywiście słynnych Polonezów "Borewiczów". Gośćmi zlotu byli aktorzy grający jedne z głównych ról w serialu: Bronisław Cieślak (por. Borewicz) i Jerzy Rogalski (por. Jaszczuk).
Czytaj całość
 
Prezentacja "Tajemnic Diablej Góry" PDF Drukuj Email
12.09.2017.
W niedzielę 3 września w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbyła się prezentacja najnowszej książki płk. Wojciecha Zawadzkiego pt. "Tajemnice Diablej Góry", którą zorganizowało Towarzystwo Miłośników Przedborza.
Czytaj całość
 
Pielgrzymi wrócili do domu PDF Drukuj Email
12.09.2017.
W poniedziałkowe popołudnie 28 sierpnia mieszkańcy Przedborza oraz przedborska orkiestra powitali uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, którzy tego dnia powrócili po tygodniowym pielgrzymowaniu.
Czytaj całość
 
Wielgomłyńskie dożynki PDF Drukuj Email
11.09.2017.
Wczoraj mieszkańcy gminy Przedbórz dziękowali za plony, rolnicy uczestniczyli w uroszystej sumie z wieńcami dożynkowymi. Dwa tygodnie wcześniej, 27 sierpnia, mieszkańcy sąsiedniej gminy Wielgomłyny świętowali dożynki. Na boisku szkolnym odbył się uroczysty festyn dożynkowy.
Czytaj całość
 
Lato z Radiem zagrało w Piotrkowie PDF Drukuj Email
11.09.2017.
W Przedborzu koncertu Lata z Radiem zapewne nie zobaczymy, kilka razy popularna letnia trasa koncertowa Programu I Polskiego Radia gościła w Radomsku, 20 sierpnia LzR zagrało w Piotrkowie Trybunalskim na lotnisku aeroklubu, a imprezę poprowadzili Marta Januszewska i Roman Czejarek.
Czytaj całość
 
Światowy festiwal poezji z Przedborzu PDF Drukuj Email
17.08.2017.
Tegoroczny XXVI już Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej odbywał się od 14 sierpnia do 15 sierpnia w Przedborzu. W ramach festiwalu przeprowadzono konkursy, odbywały się recitale, pokazy i prezentacje programów dowolnych. Nie mogło też zabraknąć koncertów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 27

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański