2017
Fani Borewicza spotkali się w Radomsku PDF Drukuj Email
02.10.2017.
Fani kultowego serialu "07 zgłoś się" spotkali się w Radomsku na I Ogólnopolskim Zlocie. W piątek 29 września na parkingu przed radomszczański magistrat zjechało kilkanaście zabytkowych samochodów, przeważnie polskich, chociaż było też kilka zagranicznych klasyków. Nie mogło zabraknąć oczywiście słynnych Polonezów "Borewiczów". Gośćmi zlotu byli aktorzy grający jedne z głównych ról w serialu: Bronisław Cieślak (por. Borewicz) i Jerzy Rogalski (por. Jaszczuk).
Czytaj całość
 
Prezentacja "Tajemnic Diablej Góry" PDF Drukuj Email
12.09.2017.
W niedzielę 3 września w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbyła się prezentacja najnowszej książki płk. Wojciecha Zawadzkiego pt. "Tajemnice Diablej Góry", którą zorganizowało Towarzystwo Miłośników Przedborza.
Czytaj całość
 
Pielgrzymi wrócili do domu PDF Drukuj Email
12.09.2017.
W poniedziałkowe popołudnie 28 sierpnia mieszkańcy Przedborza oraz przedborska orkiestra powitali uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, którzy tego dnia powrócili po tygodniowym pielgrzymowaniu.
Czytaj całość
 
Wielgomłyńskie dożynki PDF Drukuj Email
11.09.2017.
Wczoraj mieszkańcy gminy Przedbórz dziękowali za plony, rolnicy uczestniczyli w uroszystej sumie z wieńcami dożynkowymi. Dwa tygodnie wcześniej, 27 sierpnia, mieszkańcy sąsiedniej gminy Wielgomłyny świętowali dożynki. Na boisku szkolnym odbył się uroczysty festyn dożynkowy.
Czytaj całość
 
Lato z Radiem zagrało w Piotrkowie PDF Drukuj Email
11.09.2017.
W Przedborzu koncertu Lata z Radiem zapewne nie zobaczymy, kilka razy popularna letnia trasa koncertowa Programu I Polskiego Radia gościła w Radomsku, 20 sierpnia LzR zagrało w Piotrkowie Trybunalskim na lotnisku aeroklubu, a imprezę poprowadzili Marta Januszewska i Roman Czejarek.
Czytaj całość
 
Światowy festiwal poezji z Przedborzu PDF Drukuj Email
17.08.2017.
Tegoroczny XXVI już Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej odbywał się od 14 sierpnia do 15 sierpnia w Przedborzu. W ramach festiwalu przeprowadzono konkursy, odbywały się recitale, pokazy i prezentacje programów dowolnych. Nie mogło też zabraknąć koncertów.
Czytaj całość
 
IRA świętowała jubileusz w Sulejowie PDF Drukuj Email
16.08.2017.
W ramach II Wakacyjnego Maratonu Imprez, który zorganizowano na sulejowskim Podklasztorzu od 12 do 15 sierpnia odbywało się wiele wydarzeń klulturalnych i rozrywkowych. Każdy dzień to inny rodzaj atrakcji. Był piknik motoryzacyjny ze zlotem starych samochodów, zbiórka krwi, pokazy ratownictwa medycznego, turniej DJ-ów, biesiada rodzinna, pokaz szarży ułańskiej, konkursy z nagrodami... i wiele innych atrakcji, wśród których każdy na pewno znalazł coś dla siebie.
Czytaj całość
 
Relacje z Festynu Ewangelizacyjnego PDF Drukuj Email
10.08.2017.
W minioną niedzielę w parafii Przedbórz odbył się coroczny Festyn Ewangelizacyjny. Obszerną relację filmową można obejrzeć TUTAJ, relacje zdjęciowe znajdują się m.in. na stronie internetowej Parafii Przedbórz oraz Radia FIAT (bezpośredni link do artrykułu znajduje się TUTAJ). Artykuł o festynie znajduje się także w tygodniku Co Nowego z piątku 11 sierpnia. Rozmowy z ks. proboszczem Henrykiem Dziadczykiem oraz klerykiem Piotrem Sinkiewiczem można posłuchać TUTAJ.
Czytaj całość
 
Sportowo nad zalewem PDF Drukuj Email
02.08.2017.
W ostatnią niedzielę lipca zalew przedborski przeżywał prawdziwe oblężenie. Przyciągnął nie tylko amatorów kąpieli i plażowania, choć ich nie brakowało, ale także tych, którzy chcieli spędzić czas aktywnie, zorganizowano bowiem piknik sportowo-rekreacyjny.
Czytaj całość
 
Dni Przedborza z Wandą i Bandą i Gąssowskim PDF Drukuj Email
24.06.2017.
Zespół Banda i Wanda oraz Wojciech Gąssowski były gwiazdami tegorocznych Dni Przedborza, które odbywały się w weekend 17-18 czerwca. W niedzielę zorganizowano także XXXIX Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej.
Czytaj całość
 
Piknik rekreacyjny nad zalewem PDF Drukuj Email
24.06.2017.
Mini piknik rodzinny odbył się nad przedborskim zalewem w czwartkowe popołudnie 15 czerwca. W ramach pikniku rywalizowano w różnych konkurencjach sportowych, m.in. w mini golfie, biegach czy skokach, a także wspólnie grillowano.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 22

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański