2016
Przedborzanie pomagają PDF Drukuj Email
06.12.2016.
Po raz ósmy Przedbórz włączył się do ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W sobotę 3 grudnia zbierano produkty oraz zabawki dla ubogich dzieci, aby ich święta nie różniły się od świąt innych. Tegoroczny wynik to ponad pół tony zebranych darów.
Czytaj całość
 
Park się zmienia PDF Drukuj Email
28.11.2016.
Trwa rewitalizacja zabytkowego parku przy ul. Trytwa w Przedborzu (o inwestycji pisaliśmy TUTAJ). Położono już obrzeża alejek, stanął nowy plac zabaw, altanka, stoliki do gry w szachy, ławeczki, latarnie, przy brzegu rzeki wybudowano pomost, a kilka dni temu wrócił na swoje miejsce odnowiony pomnik Tadeusza Kościuszki, patrona parku. Posadzono już część drzew i krzewów, rozkładana jest trawa. Postępy prac można obejrzeć na poniższych zdjęciach.
Czytaj całość
 
Andrzejkowe morsowanie nad zalewem PDF Drukuj Email
27.11.2016.
Po raz pierwszy grupa amatorów zimnej kąpieli, zwanych potocznie morsami, kąpała się w Przedborzu. Nie straszna im była temperatura powietrza sięgająca jedynie 3 stopni powyżej zera ani lodowata woda. Morsy spotkały się w niedzielę 27 listopada nad tutejszym zalewem.
Czytaj całość
 
Ul. Majowa ma nową nawierzchnię PDF Drukuj Email
22.11.2016.
Mieszkańcy ul. Majowej w Przedborzu doczekali się nowej nawierzchni oraz chodnika na swojej ulicy. Prace zakończyły się kilka dni temu. Po rewitalizacji budynków, rozwoju infrastruktury turystycznej oraz kanalizacji miasta, gmina inwestuje w drogi lokalne.
Czytaj całość
 
Nowa strona o historii Przedborza PDF Drukuj Email
11.11.2016.
Niedawno powstała nowa strona internetowa (blog) o historii Przedborza. Na tą chwilę znajduje się kilka artykułów, ale z pewnością będą pojawiać się kolejne. Strona znajduje się pod adresem http://historiaprzedborza.blogspot.com Polecamy wszystkim zainteresowanym historią Przedborza.
 
Most w Przedborzu już przejezdny! PDF Drukuj Email
25.10.2016.
Wcześniej niż przewidywano zakończyła się modernizacja mostu w Przedborzu. Trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe, ale zniknęły już utrudnienia w ruchu, a wraz z nimi korki, które stawały się uciążliwe nie tylko dla kierowców jadących tranzytem, ale przede wszystkim dla mieszkańców miasta. Oba pasma mostu są już przejezdne, wyłączona i zdemontowana została sygnalizacja świetlna. Wg wcześniejszych informacji GDDKiA utrudnienia trwać miały do grudnia. Na szczęście z pracami uporano się wcześniej.
 
Rewitalizacja parku PDF Drukuj Email
26.09.2016.
Rozpoczęła się rewitalizacja zabytkowego parku przy ul. Trytwa w Przedborzu. Park będzie nosił imię Tadeusza Kościuszki. Na realizację inwestycji, która kosztować będzie ponad pół miliona złotych, gminie udało się pozyskać dofinansowanie.
Czytaj całość
 
Pożegnanie prof. Zygmunta Wnuka PDF Drukuj Email
14.09.2016.
Bliscy, przyjaciele, współpracownicy, rodzina, studenci, a także liczni mieszkańcy Przedborza pożegnali we wtorek 13 września zmarłego prof. Zygmunta Wnuka. Naukowiec i przyrodnik spoczął na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Przedborzu.
Czytaj całość
 
Chasydzi z wizytą w Przedborzu PDF Drukuj Email
13.09.2016.
Kilkunastu chasydów z Izraela, Wielkiej Brytanii i Kanady odwiedziło w środę 7 września przedborski kirkut, aby świętować jorcajt. Wizyta zbiegła się z ukończeniem budowy ogrodzenia cmentarza oraz ohelu.
Czytaj całość
 
Zmarł prof. Zygmunt Wnuk PDF Drukuj Email
09.09.2016.
8 września zmarł Zygmunt Wnuk, pochodzący z Przedborza profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, autor wielu publikacji, dotyczących także Przedborza, szczególnie o tematyce przyrodniczej, promotor i recenzent wielu prac, a także inicjator i współtwórca Przedborskiego Parku Krajobrazowego oraz dwóch ścieżek dydaktycznych w Przedborzu. Prof. Wnuka ostatnio można było spotkać w Przedborzu w sierpniu podczas światowego festiwalu poezji Marii Konopnickiej. Miał 74 lata.
Czytaj całość
 
Światowy Festiwal Poezji w Przedborzu PDF Drukuj Email
28.08.2016.
XXV Jubileuszowy Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej odbywał się od piątku 5 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia na rynku w Przedborzu. W ramach festiwalu przeprowadzono konkursy, odbywały się recitale, pokazy i prezentacje programów dowolnych. Na zakończenie zaśpiewała Krystyna Giżowska.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 35

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański