2015
Nazaret PDF Drukuj Email
24.12.2015.
Nazaret stanowi kolebkę chrześcijaństwa. Jest miastem, w którym według tradycji archanioł Gabriel powiedział Marii, że pocznie i porodzi syna, a także miejscem, gdzie Jezus spędził swe dzieciństwo i młodość. Rok temu zabraliśmy Państwa w wirtualną podróż do Betlejem (materiał znajduje się TUTAJ), dziś zapraszamy do odwiedzenia Nazaretu.
Czytaj całość
 
Sportowe talenty w Dojo PDF Drukuj Email
21.12.2015.
Centrum Japońskich Spotów i Sztuk Walki „Dojo - Stara Wieś” w Starej Wsi pod Przedborzem, w dniach 18-20 grudnia gościło najmłodszych zawodników karate, którzy wzięli udział w organizowanej tam zimowej edycji zgrupowania Sportowy Talent. Organizatorem było Biuro Promocji PZKT.
Czytaj całość
 
Bajka na Mikołajki PDF Drukuj Email
08.12.2015.
W niedzielę 6 grudnia, z okazji dnia św. Mikołaja, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu przygotowali nie lada niespodziankę dla najmłodszych. Zorganizowali w Miejskim Domu Kultury spektakl Izabeli Degórskiej pt. Gnomy. Antybaśń, a sami wcielili się w role bohaterów.
Czytaj całość
 
Pomóż dzieciom przetrwać zimę - podsumowanie akcji PDF Drukuj Email
08.12.2015.
Już po raz siódmy Liceum Ogólnokształcące w Przedborzu przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W sobotę 5 grudnia na terenie sklepów: Mila, Lewiatan i Biedronka przeprowadzono zbiórkę darów rzeczowych na rzecz potrzebujących.
Czytaj całość
 
W Gomunicach zagrało TSA PDF Drukuj Email
08.12.2015.
Sobotni wieczór 28 listopada z pewnością na długo zapamiętają fani mocnego brzmienia, którzy spędzili go w klubie muzycznym Bogart w Gomunicach. A to za sprawą koncertu legendy polskiego heavy metalu, formacji TSA. Na koncercie nie zabrakło oczywiście fanów z Przedborza.
Czytaj całość
 
Festiwal patriotyczny PDF Drukuj Email
09.11.2015.
Blisko 200 osób z województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, wystąpiło w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie, który zorganizował Miejski Dom Kultury w Przedborzu w niedzielę 8 listopada, w przededniu święta odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czytaj całość
 
Pół wieku szkoły PDF Drukuj Email
09.11.2015.
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu właśnie skończyła 50 lat! Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w piątek 6 listopada, a poprzedziła je msza święta, odprawiona w miejscowym kościele parafialnym.
Czytaj całość
 
Energia odnawialna PDF Drukuj Email
03.11.2015.
W ostatnich latach coraz popularniejsze w Polsce stają się odnawialne źródła energii, na które można pozyskać niemałe dotacje. Z tej możliwości skorzystała ostatnio gmina Przedbórz, gdzie ponad 50 domów jednorodzinnych oraz dwa budynki użyteczności publicznej wyposażone zostały w instalacje wykorzystujące energię słoneczną.
Czytaj całość
 
Podsumowano kwestę. Padł kolejny rekord! PDF Drukuj Email
02.11.2015.
Po raz siódmy Towarzystwo Miłośników Przedborza zorganizowało zbiórkę pieniędzy na renowację starych nagrobków, znajdujących się na przedborskim cmentarzu. Przez dwa dni blisko 40 wolonatriuszy, a wśród nich członkowie TMP, strażacy z OSP w Przedborzu, a także  osoby, które się zgłosiły, kwestowało przed bramami cmentarza.
Czytaj całość
 
Jak głosowano w Przedborzu [Aktualizacja: 27.10.2015] PDF Drukuj Email
26.10.2015.
W minioną niedzielę 25 października wybieraliśmy naszych przedstawicieli do parlamentu. W skali kraju, największe poparcie zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, drugą liczbę głosów uzyskała Platforma Obywatelska RP, trzecią Kukiz'15. A jak głosowaliśmy w Przedborzu? Przedstawiamy nieoficjalne wyniki wyborów, w oparciu o protokoły pięciu obwodowych komisji wyborczych (wyniki nie obejmują dwóch obwodów zamkniętych). Frekwencja w Przedborzu wyniosła 43,04%.
Czytaj całość
 
Zapraszamy do udziału w kweście PDF Drukuj Email
24.10.2015.
Po raz siódmy Towarzystwo Miłośników Przedborza organizuje kwestę na rzecz odnowienia starych nagrobków. Tegoroczna kwesta odbędzie się w dniach 31 października i 1 listopada. Członkowie TMP i wolontariusze wyposażeni w puszki oraz identyfikatory stać będą w godz. 8:00-16:00 przed wejściami na cmentarz. Każdy, kto wrzuci do puszki swój datek, otrzyma okolicznościową naklejkę.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 61

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański