2013
Otwarto Dom Formacji PDF Drukuj Email
15.12.2013.
W niedzielę po mszy świętej o godz. 12 uroczyście oddano do użytku parafialny Dom Formacji. Przygotowano z tej okazji krótki program artystyczny, podczas którego zaśpiewała młodzież oraz nowy chór parafialny, a rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem "Barki", ulubionej pieśni patrona Domu Formacji, Jana Pawła II. Na przybyłych gości czekał poczęstunek: ciasta, gorąca herbata i niespodzianka, czyli lokalny przysmak - kugiel. 
Czytaj całość
 
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Przedborzu PDF Drukuj Email
09.12.2013.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Przedbórz przyłączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W sobotę 7 grudnia przeprowadzono zbiórkę darów rzeczowych, a dzień później jako podziękowanie dla wolontariuszy oraz darczyńców w Miejskim Domu Kultury zorganizowano koncert „Dar serca za dar serca - piosenki znane i lubiane”.

Czytaj całość
 
Parkowanie w Rynku bezpłatne PDF Drukuj Email
09.12.2013.
Kierowcy parkujący w Rynku przed sklepem POLOmarket nie muszą już płacić. Przypomnijmy, że taki obowiązek powstał 25 listopada, gdyż właściciel budynku, w którym mieści się supermarket (oraz kilka innych sklepów) przestał płacić za te miejsca, natomiast uchwała podjęta dwa lata temu w sprawie wprowadzenia stref płatnego parkowania nadal obowiązywała i musiała być wykonywana. Od 6 grudnia parkowanie jest znów bezpłatne.
Czytaj całość
 
Złoty jubileusz PDF Drukuj Email
29.11.2013.
W czwartek 28 listopada w sali konferencyjnej ratusza miejskiego w Przedborzu odbyła się uroczystość wręczenia medali za 50 lat pożycia małżeńskiego.
Czytaj całość
 
Kierowcy zapłacą za parkowanie PDF Drukuj Email
21.11.2013.
Od 25 listopada kierowcy będą płacić za parkowanie w strefach płatnego parkowania zlokalizowanych w Rynku. Uchwałę o wprowadzeniu takich stref przedborscy radni podjęli w czerwcu 2011 roku, a opłaty obowiązywały od sierpnia 2011 roku, jednak do tej pory kierowcy nie musieli płacić.
Czytaj całość
 
Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie PDF Drukuj Email
10.11.2013.
W przeddzień święta odzyskania przez Polskę niepodległości w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu zorganizowano XXII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie.
Czytaj całość
 
MDK znów funkcjonuje [Aktualizacja 09.07.2014: Dodano filmy] PDF Drukuj Email
09.11.2013.
Ponad półtora roku trwała gruntowna modernizacja Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu. Uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku odbyło się 7 listopada. Z okazji otwarcia zaśpiewał Zbigniew Wodecki. Przygotowano również wiele innych atrakcji dla dorosłych i najmłodszych.
Czytaj całość
 
Kwesta podliczona PDF Drukuj Email
04.11.2013.
Już po raz piąty zbierano w Przedborzu pieniądze na rzecz odnowienia zniszczonych nagrobków na cmentarzu parafialnym. 39 wolontariuszy, a wśród nich członkowie Towarzystwa Miłośników Przedborza, które organizuje zbiórki, strażacy z OSP w Przedborzu, radni miejscy, powiatowi i wojewódzcy, a także osoby, które się zgłosiły, przez dwa dni kwestowali przy bramach cmentarza.
Czytaj całość
 
Rajd śladami Kazimierza Wielkiego i przedborskich borów PDF Drukuj Email
29.09.2013.
VII Rajd „Śladami Kazimierza Wielkiego i Przedborskich Borów” odbywał się w sobotę 28 września w okolicach Przedborza. Organizatorami był Oddział PTTK w Żarnowie oraz SKKT PTTK w Przedborzu. Patronat honorowy objęło Nadleśnictwo Przedbórz.
Czytaj całość
 
Konkurs Piosenki Turystyczno-Przyrodniczej PDF Drukuj Email
23.09.2013.
W niedzielę, 22 września w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Przedborzu odbywał się 23. Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystyczno-Przyrodniczej. Relacje z imprezy można przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ.
 
Aldona Orman na urodzinach Tuwima PDF Drukuj Email
18.09.2013.
W sobotę 14 września w Muzeum Techniki w Maleńcu (woj. świętokrzyskie, ok. 30 km od Przedborza) obchodzono 119. urodziny poety Juliana Tuwima. Wśród zaproszonych gości była Aldona Orman, aktorka znana m. in. z seriali "Klan" czy "Barwy szczęścia", urodzona w Przedborzu, która przyjechała z mężem oraz 5-letnią córeczką Idalią. Na uroczystości nie mogło więc zabraknąć mieszkańców rodzinnego miasta aktorki.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 40

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański