2012
Złoty jubileusz par małżeńskich PDF Drukuj Email
16.12.2012.
Osiem par z gminy Przedbórz odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie podczas uroczystości, która odbyła się w piątek 14 grudnia w sali konferencyjnej ratusza miejskiego.
Czytaj całość
 
Najlepsi w Dojo PDF Drukuj Email
11.12.2012.
Polski Związek Karate Tradycyjnego podsumował mijający rok. Od 7 do 9 grudnia w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo - Stara Wieś” w Starej Wsi pod Przedborzem odbywał się kurs mistrzowski, a na zakończenie najlepszym zawodnikom karate oraz trenerom wręczono nagrody i podziękowania.
Czytaj całość
 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - podsumowanie akcji PDF Drukuj Email
11.12.2012.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu już po raz czwarty przyłączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W sobotę 8 grudnia uczniowie oraz nauczyciele w supermarketach Polomarket i Lewiatan zbierali dary dla najbardziej potrzebujących dzieci.
Czytaj całość
 
Wspomnienie Violetty Villas PDF Drukuj Email
04.12.2012.
Dziś, 5 grudnia, mija rok od śmierci słynnej piosenkarki światowej sławy, Violetty Villas. Artystka była związana z naszym miastem, bywała tutaj kilka razy, pozostawiła także po sobie pamiątkę. Biogram Villas można przeczytać w Przedborskim Słowniku Biograficznym. Przypomnijmy sobie jej wizyty w Przedborzu.
Czytaj całość
 
Konkurs piosenki ekologicznej PDF Drukuj Email
04.12.2012.
Ponad 150 osób wzięło udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Ekologicznej, który odbywał się w niedzielę 2 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu. Organizatorami było Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych, Urząd Miejski w Przedborzu oraz Miejski Dom Kultury w Przedborzu.
Czytaj całość
 
O Przedborzu w najnowszych Zeszytach Radomszczańskich PDF Drukuj Email
21.11.2012.
Ukazał się VI tom Zeszytów Radomszczańskich. W publikacji znalazły się dwa artykuły dotyczące Przedborza i historii Żydów przedborskich.
Czytaj całość
 
Spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej PDF Drukuj Email
20.11.2012.
Spotkania informacyjne, poświęcone specyfice pracy w zawodach branży bezpieczeństwo i służba ochrony zorganizowało w czwartek 15 listopada Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Przedborzu, przy współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
Czytaj całość
 
Sztandar dla "Leśnika" PDF Drukuj Email
08.11.2012.
Uroczystość nadania, poświęcenia i rozwinięcia sztandaru w sobotę 3 listopada świętowało Koło Łowieckie „Leśnik” z Przedborza. Datę wybrano nieprzypadkowo, jest to dzień św. Huberta, patrona myśliwych i leśników.
Czytaj całość
 
Rekordowa kwesta PDF Drukuj Email
02.11.2012.
Przez dwa dni, 1 i 2 listopada, członkowie Towarzystwa Miłośników Przedborza oraz wolontariusze kwestowali przed cmentarzem parafialnym w Przedborzu. W tym roku mimo niesprzyjającej pogody i deszczu, który skrócił pierwszy dzień zbiórki, udało się zebrać najwyższą jak do tej pory kwotę.
Czytaj całość
 
Kwesta na odnowienie nagrobków, efekty ubiegłorocznej kwesty PDF Drukuj Email
15.10.2012.

Po raz czwarty Towarzystwo Miłośników Przedborza organizuje kwestę na rzecz odnowienia zniszczonych i zapomnianych nagrobków, znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Przedborzu. Wolontariusze, wyposażeni w puszki oraz identyfikatory, kwestować będą przy bramach przedborskiej nekropolii w czwartek 1 i piątek 2 listopada w godz. od 8:00 do 16:00.

Czytaj całość
 
Na szlaku królewskich łowów PDF Drukuj Email
15.10.2012.
Po raz kolejny Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych zorganizował rajd pieszy Szlakiem Królewskich Łowów. 25 osób, a wśród nich młodzież z ZSG w Przedborzu, członkowie Towarzystwa Miłośników Przedborza, PTTK oraz Jurajskiej Grupy Eksploracyjnej, w sobotę 13 października przemierzyli 10-kilometrowy odcinek szlaku, biegnącego od Przedborza do Krasocina.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 57

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański