2010
Śpiewali o Ojczyźnie PDF Drukuj Email
20.12.2010.
XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie, zorganizowany przez Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych, Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miejski odbył się w sobotę 18 grudnia w Przedborzu.
Czytaj całość
 
Mikołajki z MCK PDF Drukuj Email
17.12.2010.
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Przedborzu zostało zaproszone przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu do udziału w ogólnopolskiej  kampanii głośnego czytania książek dzieciom. Celem kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” jest uświadomienie społeczeństwu jak ogromne znaczenie dla wszechstronnego rozwoju dziecka ma czytanie na głos.
Czytaj całość
 
Biblioteka czyta dzieciom PDF Drukuj Email
17.12.2010.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są spotkania, podczas których dorośli i zaproszeni goście czytają dzieciom książki.
Czytaj całość
 
Zmieniający się pomnik PDF Drukuj Email
08.12.2010.
Znajdujący się przy rondzie w Przedborzu Pomnik Partyzantów Ziemi Przedborskiej przeszedł kolejną zmianę. Do obelisku dobudowano granitowy krzyż, ale to jeszcze nie koniec zmian, w przyszłym roku będą kolejne. Pomnik ma zyskać nowy wygląd.
Czytaj całość
 
Konkursy PDF Drukuj Email
07.12.2010.
Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych, Miejski Dom Kultury w Przedborzu oraz Urząd Miejski w Przedborzu zapraszają do udziału w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie. Zachęcamy także do udziału w XXV edycji ogólnopolskiego konkursu pamiętnikarskiego pt.: "Moje strony rodzinne dawniej, a dziś".
Czytaj całość
 
Burmistrz wybrany PDF Drukuj Email
06.12.2010.
W niedzielę 5 grudnia w 728 gminach w Polsce odbyła się II tura wyborów samorządowych. Wybierano 401 wójtów, 272 burmistrzów i 55 prezydentów miast. W Przedborzu w wyborze burmistrza zmierzyli się dotychczasowy burmistrz Miłosz Naczyński (PiS) oraz były burmistrz Wojciech Ślusarczyk (PSL).
Czytaj całość
 
Wybory samorządowe 2010 PDF Drukuj Email
23.11.2010.
4 radnych z PiS, 7 radnych PSL, 1 radny z KWW Bliżej Natury, 1 z KWW Rzemiosło, 1 z KWW Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Przedborskiej i 1 niezależny - tak przedstawia się podział mandatów do Rady Miejskiej w Przedborzu kadencji 2010-2014. W wyborze burmistrza będzie dogrywka. Troje radnych mamy w radzie powiatu i jedną radną w sejmiku. Zobacz wyniki wyborów w naszej gminie.
Czytaj całość
 
Ekologicznie w Przedborzu PDF Drukuj Email
10.11.2010.
Blisko 120 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Ekologicznej, który odbywał się w niedzielę 7 listopada w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu.
Czytaj całość
 
Nowości w muzeum PDF Drukuj Email
10.11.2010.
W Muzeum Ludowym Ziemi Przedborskiej od niedawna na zwiedzających czekają dwie nowe ekspozycje. Pierwsza z nich to znachorówka, druga to tablice edukacyjne o tematyce żydowskiej.
Czytaj całość
 
Przedbórz Memory Photo Day PDF Drukuj Email
06.11.2010.
Dzień Wszystkich Świętych w obiektywie Internautów czyli Przedbórz Memory Photo Day...
Czytaj całość
 
Kwesta podsumowana PDF Drukuj Email
06.11.2010.
Kwestujących na cmentarzach spotyka się już niemal w każdej miejscowości. W ub. roku zbiórkę na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków rozpoczęło Towarzystwo Miłośników Przedborza. W tym roku kontynuowano akcję. Zebrano ponad 4 tys. zł., to dużo lepszy wynik niż rok temu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 78

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański