2006
Poświęcenie kapliczki św. Jana Chrzciciela nad Pilicą PDF Drukuj Email
05.10.2006.
5 października 2006 roku na Przedborskich Błoniach miało miejsce poświęcenie kapliczki św. Jana, będącej jedną z pięciu zrekonstruowanych kapliczek w ramach projektu "Pejzaż Wszystkich Świętych", którego realizatorem jest Łódzki Dom Kultury. Po mszy świętej wieczorowej odbył się różaniec ulicami miasta. W procesji brali udział zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy miasta. Młodzież śpiewała pieśni, dzieci niosły różaniec, niektórzy nieśli ze sobą świece. Procesja szła Rynkiem, ulicami Krakowską, Browarną na Błonie nad Pilicą, gdzie została poświęcona kapliczka św. Jana Chrzciciela. Poświęcenia dokonał ks. Stanisław Szczypior, proboszcz parafii Przedbórz. Po poświęceniu Piotr Wypych z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych i jeden z inicjatorów projektu wygłosił krótkie przemówienie, w którym przywołał wydarzenie, które miało miejsce właśnie na Błoniach. Był on świadkiem utonięcia 13-letniej dziewczynki, a kapliczka ma przypominać o tym tragicznym wydarzeniu, a jednocześnie przestrzegać przed niebezpieczeństwem wody.
Czytaj całość
 
Festyn MKS Pilica PDF Drukuj Email
22.07.2006.
Klub piłkarski MKS Pilica Przedbórz w dniu 22 lipca 2006 roku zorganizował na Rynku Przedborskim festyn, który był okazją do zebrania funduszy dla klubu. Atrakcji było niewiele, ale przynajmniej pogoda dopisała. Z początku upał zniechęcał, ale wieczorem pojawiało się coraz więcej ludzi. Jak na każdym festynie było zimne piwo, potrawy z grilla i oczywiście kugiel. Siedzenie pod parasolami umilała muzyka z płyt, a wieczorem zaczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.
Czytaj całość
 
Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej PDF Drukuj Email
10.07.2006.
W dniach 8-10 lipca 2006 roku w parafii Przedbórz miała miejsce Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Ostatnia taka uroczystość miała miejsce w dn. 5-6.08.1972 r. Tegoroczna uroczystość zgromadziła wielu wiernych. Poprzedziły ją misje, które rozpoczęły się w niedzielę 2 lipca. W tym czasie odbywały się msze święte, modlitwy i apele jasnogórskie, prowadzone przez ojców paulinów z Wielgomłyn. Zarówno misje, jak i uroczystości miały miejsce w kościele św. Aleksego w Przedborzu, ale także w kaplicach w Zuzowach i Rączkach.
Czytaj całość
 
Wystawa poplenerowa PDF Drukuj Email
01.07.2006.
W lipcu 2006 roku w Przedborzu i okolicach Przedborza odbył się plener malarski. Swoich sił próbowali artyści z całej Polski. Po plenerze w Domu Kultury w Przedborzu odbyła się wystawa poplenerowa, na której prezentowane były obrazy namalowane przez uczestników pleneru.
Czytaj całość
 
Festyn szkolny PDF Drukuj Email
20.04.2006.
20 kwietnia 2006 roku na Rynku Przedborskim odbył się coroczny festyn szkolny, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu. Dla szkoły była to okazja na zebranie środków finansowych, a dla mieszkańców okazja do dobrej zabawy. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody na Rynku było tłoczno. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m. in. występy artystyczne uczniów czy aukcję prac plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się loterie fantowe, w których można było wygrać cenne nagrody, takie jak sprzęt RTV, AGD czy rowery. Dochód z festynu przeznaczony ma być na zakup pomocy naukowych do pracowni szkolnych.
Czytaj całość
 

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański