2009
Majówka PDF Drukuj Email
04.05.2009.

2 maja w Rynku odbył się coroczny festyn majowy, organizowany przez Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Przedborzu. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły. W czasie festynu można było kupić losy i wygrać cenne nagrody. Nagrodą główną były 2 telewizory LCD 32".

Czytaj całość
 
Unikat w Bibliotece PDF Drukuj Email
30.04.2009.

Księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu powiększył się o ciekawą pozycję. Jest nią książka Henryki Sasal-Sadowskiej „W poszumie lasów koneckich. Tajne nauczanie, walka, martyrologia nauczycieli i młodzieży w powiecie koneckim w okresie okupacji 1939-1945.”, Wydawnictwo Literackie 1983 r.

Czytaj całość
 
Spotkanie z Januszem Wojciechowskim PDF Drukuj Email
22.04.2009.

W sali OSP w Przedborzu w niedzielę 26 kwietnia odbyło się spotkanie z Januszem Wojciechowskim, deputowanym do Parlamentu Europejskiego i kandydatem w czerwcowych wyborach do europarlamentu. Ogranizatorem  spotkania był dr Ireneusz Kraś, wiceprzewodniczący rady powiatu radomszczańskiego.

Czytaj całość
 
Marszałek będzie miał orła PDF Drukuj Email
20.04.2009.

Po piętnastu latach od powojennego odsłonięcia przedborski pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdujący się przy ul. Częstochowskiej, będzie zwieńczony figurą zrywającego się do lotu orła, tak jak w latach przedwojennych. W lutym, z inicjatyty Burmistrza Przedborza Miłosza Naczyńskiego, zawiązał się komitet odnowy pomnika.

Czytaj całość
 
Przegląd Piosenki Polskiej Złote Przeboje PDF Drukuj Email
15.04.2009.

W minioną niedzielę, 19 kwietnia, już po raz drugi w Przedborzu odbył się Przegląd Piosenki Polskiej Złote Przeboje. Tematem tegorocznego Przeglądu były utwory lat 70-tych. Jury pod przewodnictwem Burmistrza Przedborza Miłosza Naczyńskiego wysłuchało 57 wykonawców (soliści i zespoły).

Czytaj całość
 
Recital Łukasza Trepczyńskiego PDF Drukuj Email
01.04.2009.

We wtorek 31 marca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku odbył się recital przedborskiego pianisty, studenta V roku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Łukasza Trepczyńskiego.

Czytaj całość
 
Igraszki z diabłem PDF Drukuj Email
27.03.2009.

W minioną niedzielę, 29 marca w Miejskim Domu Kultury młodzież z przedborskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wystawiła sztukę teatralną pt. "Igraszki z diabłem". Reżyserami byli ks. Tadeusz Rojek oraz Panie mgr Ewa Kusa i mgr Ewelina Augustik. Wcześniej sztukę mogli obejrzeć uczniowie ZSP.

Czytaj całość
 
Uroczystość święceń biskupich PDF Drukuj Email
18.03.2009.
W dniu 14 marca, pochodzący z naszej parafii misjonarz Ojciec Stanisław Jan Dziuba, otrzymał z rąk kardynała Wilfrida Fox Napiera, arcybiskupa Durbanu oraz nuncjusza papieskiego Jamesa Patricka Greenema sakrę biskupią. Uroczystość odbyła się w Umzimkulu (RPA), oddalonym ok. 50 km. od Centocow Mission, miejsca pracy naszego misjonarza. 
Czytaj całość
 
Realizacja Projektu "Aktywna integracja w gminie Przedbórz" PDF Drukuj Email
09.03.2009.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu zakończyła realizację projektu „Aktywna integracja w gminie Przedbórz” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji Programu Kapitał Ludzki.

Czytaj całość
 
Sakra biskupia PDF Drukuj Email
02.03.2009.

Już 14 marca, pochodzący z naszej parafii misjonarz Ojciec (biskup nominat) Stanisław Jan Dziuba, otrzyma z rąk kardynała Wilfrida Fox Napiera, arcybiskupa Durbanu oraz nuncjusza papieskiego Jamesa Patricka Greenema sakrę biskupią. Uroczystości odbędą się w Umzimkulu (RPA), rozpoczną się o godz. 10:00 czasu miejscowego.

Czytaj całość
 
Wirtualny Przedbórz - zapowiedź PDF Drukuj Email
26.02.2009.
wirtualny
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 55 z 55

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański