2009
Powstał film o przedborskim pianiście PDF Drukuj Email
28.09.2009.
Pod koniec lipca rozpoczęła się realizacja filmu o naszym przedborskim pianiście, Łukaszu Trepczyńskim, laureacie wielu nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m. in. II nagrody w VII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach, w Czechach.
Czytaj całość
 
DOJO znaczy początek drogi PDF Drukuj Email
31.08.2009.

Na 10 października tego roku planowane jest uroczyste otwarcie Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”, budowanego w Starej Wsi w gminie Przedbórz. Uroczystości, które rozpoczną się już 8 października w Łodzi, zostaną połączone z centralnymi obchodami 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią.

Czytaj całość
 
Honorowy Obywatel Miasta Przedborza PDF Drukuj Email
24.08.2009.

Po raz pierwszy w historii naszego miasta Rada Miejska nadała godność Honorowego Obywatela Miasta Przedborza (uchwała Nr XL/254/09 Rady Miejskiej w Przedborzu z dnia 14 maja 2009 roku). Pierwszym Honorowym Obywatelem Przedborza został Jan Bielecki, prawnuk poetki Marii Konopnickiej, od wielu lat związany z naszym miastem.

Czytaj całość
 
CD Wirtualny Przedbórz PDF Drukuj Email
17.08.2009.
 

Z przyjemnością ogłaszamy, iż zbieramy zamówienia na CD z prezentacją Wirtualny Przedbórz, które można składać na stronie: http://www.przedborz.com.pl/wirtualny_przedborz/zamowienie.html

Obecnie prezentacja przedstawia 26 punktów na terenie miasta, między którymi można się swobodnie poruszać. Stając wirtualnie na ulicy możesz zobaczyć, co Cię otacza dokoła (360 stopni). Z ulicy możesz wejść do kościoła lub muzeum.
Zapraszamy na stronę projektu: www.wirtualny.przedborz.com.pl można na niej zobaczyć zasadę działania na przykładzie filmu. Reszta miejsc dostępna na CD.

Czytaj całość
 
Přibor w Przedborzu PDF Drukuj Email
16.08.2009.

Tegoroczny światowy festiwal poezji Marii Konopnickiej zbiegł się z wizytą delegacji czeskiego miasta Přibor, naszego miasta partnerskiego. Wizyta trwała 3 dni. Kilkudziesięcioosobowa grupa gości z Czech zwiedziła miasto i okolicę, a wizyta zakończyła się podpisaniem porozumienia dotyczącego dalszej współpracy.

Czytaj całość
 
XVIII Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej PDF Drukuj Email
16.08.2009.

W dniach 14-17 sierpnia w Przedborzu oraz w Górach Mokrych odbywał się XVIII Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej. Jury pod przewodnictwem aktora Wojciecha Siemiona oceniało ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Nie zabrakło także występów artystycznych.

Czytaj całość
 
Turniej piłki plażowej PDF Drukuj Email
27.07.2009.
Mimo niesprzyjającej aury - wiatru i przelotnych opadów deszczu odbył się planowany na niedzielę 26 lipca III Turniej Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Przedborza na nadpilicznych Błoniach. Zawody odbywały się w różnych kategoriach wiekowych.
Czytaj całość
 
Nowy bankomat w Przedborzu PDF Drukuj Email
20.07.2009.
Od kilku dni możemy w Przedborzu wypłacać gotówkę w dwóch bankomatach. Dotychczas nie było wyboru, był jedynie bankomat Banku Spółdzielczego, znajdujący się w ścianie Miejskiego Domu Kultury. Nowy bankomat banku PKO BP znajduje się przy wejściu do Polo Marketu, w Rynku.
 
III Wakacyjny Festyn Powiatowy PDF Drukuj Email
13.07.2009.
Tegoroczny trzeci już Wakacyjny Festyn Powiatowy odbył się 12 lipca w sąsiedniej gminie - Masłowice. Organizatorami było Starostwo Powiatowe w Radomsku i Gmina Masłowice. Festyn połączony był ze świętem policji. Tradycyjnie imprezę rozpoczęła parada gmin, która przeszła ulicami Masłowic od Urzędu Gminy na stadion, gdzie odbywał się festyn.
Czytaj całość
 
Dni Przedborza już za nami PDF Drukuj Email
01.07.2009.
Pierwsze w historii Dni Przedborza już za nami. Święto naszego miasta obchodziliśmy w dniach 27-28 czerwca. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Zaproszone były znane osobistości ze świata sportu i muzyki. Występom towarzyszyły pokazy, konkursy oraz mała gastronomia, nie zabrakło oczywiście przedborskiego przysmaku - kugla.
Czytaj całość
 
Trzecie urodziny portalu! PDF Drukuj Email
28.06.2009.

Tak jest to dziś właśnie obchodzimy urodziny uruchomienia serwisu www.przedborz.com.pl Jak zwykle chcielibyśmy pochwalić się naszymi osiągnięciami w tym roku. Oddaliśmy do Waszej dyspozycji kilka nowych zakładek:
 - Wasze zdjęcia - galeria internatów, związana z Przedborzem i tworzona automatycznie,
 - Inwestycje - opisy i galerie dotyczące inwestycji na terenie Przedborza,
 - Wirtualny Przedbórz - wirtualny spacer po mieście ze zdjęciami panoramicznymi.

Ważnym wydarzeniem była również gruntowna przebudowa obsługi strony, raczej niezauważalna dla internautów lecz usprawniająca działanie serwisu. Przyjemniejsza w oglądaniu galeria i nieco zmieniona szata graficzna.

Ale najbardziej jesteśmy zadowoleni z Was drodzy Czytelnicy. To dzięki Wam w okresie od czerwca 2008 r. do czerwca 2009 r. naszą stronę odwiedzano 69 tys. razy, to jest 35% więcej niż w ubiegłym roku.

Już dziś możemy zapowiedzieć, że nowości w przyszłym roku nie zabraknie.


Pozdrawiamy Administratorzy

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 42 z 55

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański