2007
Dynamiczny rozwój naszego portalu PDF Drukuj Email
23.12.2007.

Nasz serwis "wykluł" się w lipcu 2006 roku i przez pierwsze półrocze powoli nabierał kształtów. Od ponad roku możemy dzielić się z Państwem najobszerniejszą w zasobach internetu wiedzą o mieście Przedbórz. Z jeszcze większą przyjemnością chcieliśmy poinformować, iż portal w roku 2007 odwiedzono prawie 38 tysięcy razy :-) Zachęcamy wszystkich do współpracy w tworzeniu portalu. Zapraszamy do reklamowania się i rezerwowania domen przedborskich.

Pozdrawiamy Administratorzy

 
Mikołaj odwiedził Przedbórz PDF Drukuj Email
06.12.2007.
Dom Kultury w Przedborzu w dniu 6 grudnia 2007 roku zorganizował Mikołajki dla dzieci. Imprezę prowadziły dwa skrzaty. Śpiewały razem z dziećmi kolędy, organizowały zabawy i konkursy z nagrodami, m. in. konkurs śpiewania kolęd dziewczyny kontra chłopcy czy konkurs śmiechu. Pod koniec zabawy zawitał oczekiwany przez dzieci św. Mikołaj, który również rozdawał prezenty i bawił się razem z dziećmi. Na koniec Mikołaj wraz z Burmistrzem Przedborza rozdali nagrody oraz dyplomy dzieciom, które zwyciężyły w organizowanym kilka dni wcześniej konkursie mikołajkowym. W czasie zabawy w holu Domu Kultury można było oglądać nagrodzone prace.
Czytaj całość
 
Karate w hali PDF Drukuj Email
01.12.2007.
Kurs mistrzowski PZKT 2007, który odbył się 1 grudnia 2007 roku w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Przedborzu, zgromadził 157 karateków - instruktorów, sędziów, zawodników i posiadaczy czarnych pasów.
Czytaj całość
 
Patriotycznie w Przedborzu PDF Drukuj Email
10.11.2007.
W sobotę, 10 listopada odbył się XVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie. Wzięło w nim udział ok. 120 uczestników w różnych kategoriach wiekowych (zespoły i soliści). Oceniało ich profesjonalne jury w składzie: Bogusław Nowak (przewodniczący), Władysław Obarzanek, Renata Świnoga (muzyk z Warszawy) oraz Mariusz Krakowski – warszawski muzyk i kompozytor. Jest blisko spokrewniony z aktorką Emilią Krakowską, której ojciec jest bratem jego ojca.
Czytaj całość
 
Forum Przedborza PDF Drukuj Email
06.11.2007.
6 listopada 2006 wystartowało forum Przedborza pod adresem http://www.forum.przedborz.com.pl . Autorzy forum mają nadzieję, iż pomoże i ułatwi załatwianie wszelkich spraw mieszkańcom Przedborza. Pozwoli także zbliżyć się do tej miejscowości osobom, które znają i cenią to miejśce lecz w nim nie mieszkają na stałe.
 
Polska biega PDF Drukuj Email
29.09.2007.
W ramach ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA w sobotę, 29 września 2007 roku w Przedborzu odbyły się zawody w bieganiu. Uczestnicy mieli do pokonania trasy o długości 200, 800 lub 3000 metrów. Udział mógł wziąć każdy, kto się czuł na siłach. Akcji towarzyszył piknik, można było zjeść kugiel, który stał się już nieodłącznym elementem każdej imprezy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała lokalna służba zdrowia. Wszyscy uczestnicy po ukończonym biegu dostali owoce.
Czytaj całość
 
Cała rodzina dba o serce PDF Drukuj Email
15.09.2007.
Cała rodzina dba o serce - pod takim hasłem odbył się piknik zdrowotny na przedborskim Rynku w sobotę 15 września 2007 roku. Imprezę otworzył Burmistrz Przedborza, Pan Miłosz Naczyński. W programie znalazły się występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu, pokazy boksu tajskiego oraz walk karate. W parku miejskim chętni mogli wziąć udział w biegach oraz sztafecie rodzinnej. Był także konkurs na najzdrowszą potrawę przygotowaną przez uczniów Gimnazjum, a po konkursie każdy mógł spróbować przygotowanych potraw. Piknik umilały występy artystyczne uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu oraz grupy tanecznej pod kierownictwem Pani Anny Żak.
Czytaj całość
 
Nowa hala już otwarta! PDF Drukuj Email
14.09.2007.
Od września 2007 roku dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum uczą się w tym samym budynku, przy ul. Mostowej, w którym dotychczas mieściła się Szkoła Podstawowa, powstał bowiem Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Przedborzu. Dyrektorem Zespołu na lata 2007-2012 została Pani Henryka Cieciura z Przedborza. W tym roku ukończono kolejną inwestycję gminną - halę sportową. W piątek 14 września 2007 roku miało miejsce uroczyste otwarcie hali sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Przedborzu.
Czytaj całość
 
Otwarcie Ścieżki Przyrodniczo-Historycznej im. Kazimierza Wielkiego PDF Drukuj Email
13.09.2007.
Ścieżkę opracował Prof. Zygmunt Wnuk, który jest też jej pomysłodawcą. Z tej okazji Urząd Miejski wydał folder okolicznościowy. Uroczyste otwarcie ścieżki odbyło się 13 września 2007 roku. Patronat honorowy objął J.M. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Prof. dr hab. Włodzimierz Bonusiak. Wśród obecnych gości byli m. in. Prof. dr hab. Eliks Kiryk, Prof. Romuald Olaczek, Prof. dr hab. Zygmunt Wnuk oraz Władze miasta Przedborza: Burmistrz Miłosz Naczyński i Sekretarz Wojciech Karbownik.
Czytaj całość
 
Sesja naukowa PDF Drukuj Email
08.09.2007.
Miasto Przedbórz uczestniczy w organizowanych przez Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Europejskich Dniach Dziedzictwa 2007 w Województwie Świętokrzyskim. Europejskie Dni Dziedzictwa w roku 2007 noszą ogólną nazwę „Ludzie Gościńca”. W województwie świętokrzyskim realizacja tego projektu odbywa się pod hasłem „Na trakcie Krakowsko-Wileńskim. Podróż do przeszłości” w miesiącach wrześniu i w pierwszej połowie października.
Czytaj całość
 
Poezja i piosenka PDF Drukuj Email
08.09.2007.
W sobotę 8 września 2007 roku w przedborskim domu kultury rozdano nagrody zwycięzcom dwóch konkursów: XXI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O Mojej Ojczyźnie" oraz Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Turystyczno-Przyrodniczej.
Czytaj całość
 

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański