2008
Biskup z parafii Przedbórz PDF Drukuj Email
02.01.2009.

Polski misjonarz, pochodzący z parafii Przedbórz, z wioski Zuzowy, Ojciec Stanisław Dziuba w dniu 31 grudnia został nominowany przez papieża Benedykta XVI na biskupa diecezji Umzimkulu w Republice Południowej Afryki. Po raz pierwszy od wielu lat „biały zakonnik" otrzymał biskupią nominację.

Czytaj całość
 
Stypendium dla Łukasza PDF Drukuj Email
30.12.2008.

W dniu 15 grudnia 2008 Przedborzanin Łukasz Trepczyński otrzymał jednorazowe stypendium artystyczne I stopnia Marszałka Województwa Łódzkiego oraz już po raz czwarty, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

 
Nowa strona TMP PDF Drukuj Email
30.12.2008.

W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Przedborza zapraszamy do częstych odwiedzin uruchomionej strony internetowej pod adresem www.tmp.przedborz.com.pl

 
100-lecie napisania "Roty" - Uroczystości PDF Drukuj Email
19.12.2008.

Odśpiewaniem "Roty" przez zespół muzyczny z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu rozpoczęły się obchody 100. rocznicy napisania tego utworu przez Marię Konopnicką. 100-lecie "Roty" nie było jedyną okazją do świętowania. W tym roku 50-lecie działalności obchodzi Towarzystwo im. M. Konopnickiej w Warszawie oraz 30-lecie działalności Towarzystwo im. M. Konopnickiej w Górach Mokrych.

Czytaj całość
 
Jak przedszkolaki ubierały choinkę PDF Drukuj Email
19.12.2008.

W dniu 10 grudnia 2008 r. o godzinie 10.00  Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu odwiedziła grupa 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Przedborzu z wychowawczynią panią Teresą Sujką.

Czytaj całość
 
Konkursy dla najmłodszych i nie tylko PDF Drukuj Email
11.12.2008.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu organizuje trzy konkursy: na najładniejszą choinkę lub stroik świąteczny, konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę świateczno-noworoczną oraz konkurs na najpiękniejsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Czytaj całość
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
05.12.2008.

W dniu 4 grudnia Miejski Dom Kultury w Przedborzu zorganizował dzieciom Mikołajki. Artyści z Krakowa zaprezentowali "Pastorałkę o Dzwoneczku". W trakcie przedstawienia pojawił się św. Mikołaj. Dzieci brały udział w zabawach oraz konkursach, za co otrzymywały drobne upominki od Mikołaja.

Czytaj całość
 
Nasze miasto w oczach przedszkolaków PDF Drukuj Email
02.12.2008.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej od kilku dni można oglądać wystawę "Nasze miasto w oczach przedszkolaków". Prace zostały wykonane przez dzieci pięcio i sześcioletnie z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu.

Czytaj całość
 
Przedbórz będzie miał "Orlika" PDF Drukuj Email
01.12.2008.

Tu na razie jest ściernisko... Ale będzie boisko i to dwa! Po ogłoszonym w listopadzie trzecim już z kolei przetargu Przedbórz doczeka się swojego "Orlika". W ubiegłym tygodniu w naszym mieście ruszyła budowa ogólnodostępnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w ramach narodowego programu Moje boisko - Orlik 2012.

Czytaj całość
 
Spotkanie z wicemistrzem świata w boksie tajskim PDF Drukuj Email
20.11.2008.

Miejska Biblioteka Publiczna w Przedborzu zorganizowała w dniu 20 listopada spotkanie z wicemistrzem świata w boksie tajskim, Przedborzaninem Krzysztofem Cieciurą oraz trenerem Spartan Pilica Przedbórz Markiem Wyciszkiewiczem. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego.

Czytaj całość
 
90. rocznica odzyskania niepodległości PDF Drukuj Email
12.11.2008.

W tym roku przypada okrągła, 90. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku to dzień przekazania przez Radę Regencyjną władzy nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu i jest on uznawany jako dzień odzyskania niepodległości, po wielu latach zaborów.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 46

Pierwszy portal o Przedborzu  
Design by Studio Ormański